Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le más...

Hogyan szoktassam le más kutyák csipkedéséről játék közben?

Figyelt kérdés

8 hónapos agár kutyusom 2 hónapja van velem, az alap dolgok már nagyon jól mennek, alapvetően pedig nem is egy domináns kutya, így a falkavezérséggel sincsenek problémák, persze most kamaszodik úgyhogy be-bepróbálkpzik, de ez természetes szerintem, és igyekszem kordában tartani... :D


Na de a probléma, hogy játék közben folyamatosan csipkedi a többi kutyát, különösen kergetőzés közben, és mondják az agarasok hogy nem baj hiszen agár, de nekem baj, mert sok gazdi nem tolerálja, és most már van hogy nem csak finoman odacsíp, hanem megcsípi a másikat és nem enggedi el, még akkor sem ha húzom el. Emellett pedig mivel eléggé érzékeny lelkű, így az erős tiltásra nem reagál jó, és amikor rászólok félek hogy nem tudja ‘értelmezni’ hogy konkrétan a csipkedéssel van a gond, nem pedig az egész játékkal. Illetve van hogy játéknak fogja fel az egészet, és csak el kezd felém játszópózban ugatni, vagy elszalad, de akkor meg nyilván nem kezdhetek el utána szaladni, mert csak belemennék a hülyeségébe.


Tippek hogy hogyan vezethetném rá hogy konkrétan a csipkedés a nem kívánt viselkedés? Esetleg ilyen vizes spriccelős valamivel amivel a virágokat szokták spriccelni?


2019. febr. 20. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Idibe volt nálam egy ilyen kutya. Mikor labdáztam, a másik kutyát ugatva kergette és csipkedte. Ha rászóltam, picit csillapodott, de a másik meg magára vette. Akkor tudtam csak tényleg leállítani, ha az 1 m-es körzetembe voltak épp.

A sajátomnak mikor pár hét után betelt a pohár, elkezdett finoman rászólogatni. Szerintem ez a probléma csak így oldható meg, ha a többi kutya közli vele, hogy ez nem jó móka így... Nyílván ehhez olyan kutyák szükségesek, akik vissza tudják magukat fogni és nem a földbe döngölik a tiédet, hanem rámorognak/picit odakapnak ők is neki.

2019. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!