Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg, hogy ne...

Hogyan tanítsam meg, hogy ne húzzon?

Figyelt kérdés

Bárhova megyünk, húz, pedig járunk iskolába is, mégis, semmi se hat. (és már nem kölyök)

Hiába a rövid póráz, fojtó nyakörv, inkább megfullad, de rohan előle. Ismeretlen, ismerős helyen, bárhol.

Van valakinek bevált ,,praktika"?


2019. febr. 21. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Kutyája válogatja, hogy mi válik be, ami a mostani kutyánknál többnyire működik az az, hogy ha elkezd húzni, csinálok egy hátra arcot és elindulok a másik irányba. Ha én viszem, ez működik, viszont amikor a tesóm vitte, mert nem voltam otthon, neki így is húzott és csak akkor hagyta abba, amikor láncnyakörvre váltott. Akkor viszont 2 hátra arc után szépen ment.
2019. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
18%
Az a gond, hogy engeded húzni. A nevelés ott kezdődik, hogy sosem húzhat a kutya, sem rövid pórázon, végképp nem fojtóban. Sosem szanadna kapnia erre a viselkedésre megerősítést. Vagy kezd el a fojtót jól használni (olyan kiképzővel, aki ért hozzá), vagy alapozd újra az egész sétát.
2019. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat úgy szoktattam le a húzásról, hogy ahányszor elkezdte, megálltam, rászoltam hogy "Lassan", majd amikor már nem volt befeszülve, megdícsértem és tovább indultam. Lehet hogy 2 lépésenként meg kell álni, de működik.
2019. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!