Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falusi kutyatartók, nálatok...

Falusi kutyatartók, nálatok is előfordult, hogy a környéken mindenki aki megtudta hogy kutyátok van, elkezdte odahordani a szemetét (undi lerágott csontok, stb. )?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ezektől megszabadulni? Egyelőre sajna azt se tudom melyik volt, csak egy gyenge sejtésem van.

Legszívesebben kiírnám, hogy a kutyám nem a falu kutyája, hogy mindenki őt etesse... ráadásul ilyen moslékokkal... és nyilván arra sincs szükségünk, hogy a mi kukánk teljen más szemetével.



2019. febr. 22. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Igen, volt ilyen. Konkrétan a szomszédaink minden sz.rt átdobáltak a kutyánknak. De már kölyökkorától kezdve. Halszálkák, csontok, állati belsőszervek, egy nagy fazéknyi nedves kenyér. Az első ilyen alkalommal, rajtakaptam, és megkértem szépen az egyik szomszédot, hogy legyen szíves ezt nem csinálni. Persze, mintha a falnak beszélnék. Már mindkettő fejét leordítottam, de csak nem hagyják abba. Van, hogy arra érek haza, hogy a kutya szalad elém valami csonttal, vagy húsdarabbal a szájában. Nem tudom mi lesz, de azt hiszem még jó sok konfliktus vár rám a jövőben, mert egyszerűen nincs hely az udvaromon ahova eltudnám különíteni a kutyát, és oda a kaját sem tudnák átdobni.
2019. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Itt ilyen szerencsére nem szokás. De a szórólapot is csak messziről dobják, nem mer senki közel jönni a kerítéshez.

Valójában nem bánt senkit a kutya, de elég nagytestű, és nagy a hangja. Jól van ez így. ☺

2019. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Itt falun többnyire mindenkinek van kutyája, ha nincs a kkor van rokonja/barátja akinek odaadja a maradékot, de nem kéretlenül.

Én nem találkoztam ilyennel, sokal inkább, szemeted dobálnak be a kiskertekbe a járdáról, csokis papír, energiaital doboz stb...

2019. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk detto ugyanez, mind a két szomszéd ezt csinálja, és hiába pofázunk nekik! :S
2019. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is volt ilyen többször is.Mi határozottan felléptünk ellene.Volt olyan, utcáról dobáltak be maradék kaját.Kiírtam, ezt ne tegyék,mert rendőröknek feljelentem hogy meg akarják mérgezni.Erre elmaradt a dolog.De csináltunk egy belső kerítést utca felől, hogy a kutyák ne tudjanak a kapuig menni.

Utána hol egyik, hol másik szomszéd dobált át csontot, főtt tésztát.

Ezt is leállítottuk.Én se adok csirkeláb csontot, akkor más se.Én se adok káposztás tésztát, akkor más se.Mondtuk, mi nem ilyen sz....etetjük a kutyákat, hanem normális kutyának valóval.

Meg egyáltalán, én sose dobnám a maradékomat át a szomszédba.

Kivéve ha azt látnám, éhezik a kutyájuk.Akkor dobnék át , de normális kaját, mondjuk húst.Vagy intézkednék inkább, hogy éheztetik.

Szóval ha tudod kik dobálják, határozottan le kell állítani!

2019. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Ja és nem falu, város ahol élek. 5-ös
2019. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
82%

Szia!


Ha a falnak beszélsz, és továbbra is folytatják, akkor jó ötlet megfenyegetni őket, hogy feljelented.

De, a kutyát is meg lehet próbálni arra szoktatni, hogy idegentől ne fogadjon el ételt. Ha van 1-2 ismerősöd, aki segítene, és a kutya nem ismeri, akkor meg lehetne tenni, hogy úgy, hogy te nem vagy jelen, a kutyának borsot, vagy bármi csípős dolgot bead neki a kerítésen. Nem kell sokat, nem lesz baja tőle, de elég rossz érzés lesz neki, hogy ha ezt párszor megismétlitek, többet nem fog idegentől ételt elfogadni.

2019. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!