Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a tacskók (törpe tacskók)...

Mi a tacskók (törpe tacskók) jellemzője?

Figyelt kérdés

Mindig is a nagytestű kutyákat szerettem, de valamiért az elmúlt néhány hónapban beleszerelmesedtem a tacskókba, különösen a törpe tacskóba.

Volt/van németjuhász keverékünk, most pedig egy fajtatiszta labradorunk.


Kertes házban élünk. Milyen tulajdonságok jellemzőek a tacsikra? Azt hallottam, hogy akaratosak és nem a legszófogadóbbak, önfejűek.

Igaz ez? Esetleg akinek van ilyen fajta kutyusa, tudna mondani néhány dolgot róluk?

Azt tudom, hogy nem szabad lépcsőzniük, de elsősorban a jellemükre gondolok.



2019. febr. 22. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolja neki nem éri megcsinálni az adott dolgot, akkor nem fogja megcsinálni. Ezt szószerint értsd, hiába tudná megcsinálni a parancsot, nem fogja.

Törpe tacskó meg nem biztos, hogy jó választás. Sokukon például már egy ajtóküszöb is ki fog és nem tud átmenni rajta.

2019. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk is törpe tacskó volt az első kistestű kutya rottweiler után. Makacs, szelektív hallás, jellemző rá, kajával lehet motiválni, sértődős ha pl rászólsz vagy megsimogatsz egy másik kutyát :)

Imád ölben lenni de amit az első írt nem igaz. Attól, hogy pici, igazi kemény vadászkutya. Csak akkor tarts, ha éjjel és a hidegben be tudod engedni a házba.

2019. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon tud fázni, és ezért ha hűvösre fordul az idő, bent kell tartani.Lehet hogy kissé makacs,de jól kezelhető.Lépcsőzéssel vigyázni kell, hajlamos a bénulásra.

Amúgy roppant harcias tud lenni, nagy kutyának is képes lenne nekimenni.De emberrel is kis harapós, bizalmatlan.

Nekem voltak tacskóim, imádtam őket pont a jellemük miatt is.Ivartalanítva hajlamos elhízni.

Az enyémek nem lépcsőztek, de sokat rohangáltak szabadon, és a hosszú gerincük miatt 2 tacskóm is lebénult.

2019. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!