Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutya szétpocskolja a...

Minden kutya szétpocskolja a vizet iváskor?

Figyelt kérdés

Benti kutyaként nagyon bosszantó a dolog.

Eleve ahogy iszik, közben kifröcskölődik elég sok víz a padlóra, de ráadásul van az a rossz szokása neki, hogy mikor befejezte az ivást, már elindul odébb de még van egy kis víz a szájában, amit már nem nyel le csak kifolyatja a padlóra. Hogy lehet ezt megakadályozni, leszoktatni róla? Ha rászólok, többet nem mer inni. :(


2019. febr. 22. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, milyen fajta kutya. Igen, van, amelyik alapból így iszik. De megoldásként ne tányérban itasd, hanem szűkebb vizestálat vegyetek neki, abból nem fröcsköl annyira. Elhiszem, hogy bosszant, de nem írtad, milyen fajtájú. Mert itt a lényeg. Ne szólj rá, legalábbis ne úgy, hogy még inni sem mer. Nektek kell megtalálni a megoldást. Nem a kutya tehet róla.
2019. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok kutya igen... Vannak ilyen "tálcák" amiket a kutya edényei lehet rakni, direkt erre a célra. Szerintem jó megoldás.
2019. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vizsla keverék.

Mély talkabol kap vizet.

2019. febr. 22. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám ugyanilyen, ha befejezi még áll mellette kicsit és kész kis tócsák csöpögnek a padlóra a szájából, sőt kölyökkorában a kedvenc játéka volt szétpacsálni az ivóvízét :D Minket olyan borzasztóan nem zavar, a konyhakövön van a vizes tálja, ha ivott utána feltöröljük a maradékot, illetve azt figyeltem meg az utóbbi időben, hogy csak evés után iszik olyan nagy hévvel, hogy fröcsköl és hogy a végén a maradékot, amit már nem akar lenyelni elegánsan nyitott szájjal a padlóra folyatja, ilyenkor mindig készenlétben vagyok és feltörlöm. Szerintem ezt paranccsal, tiltással sem lehet megakadályozni, mert nem érti, hogy pontosan mi a rossz cselekedet.

Ha nagyon zavar tényleg jó lehet a tálca, vagy vannak különböző itatókutak ( [link] aminek nem ez az elsődleges funkciója, de a csobogó vízből egyszerre sokkal kevesebbet tud lefetyelni, hátha így a végén is kevesebb marad a szájában, nekünk ugyan ilyenünk nincs, de az én kutyám ha kútból vagy palackból iszik nem csorgatja szét utána a vizet, akkor se ha nagyon szomjas, ez alapján gondolom, hogy egy ilyen eszköz beválhat.

2019. febr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én huskym azt csinálja hogy miután ivott beleall az edénybe és kaparja a hasára a vizet hogy hutse magát. 😂 Szóval szeretném én hogy olyan gondom legyen mint neked.
2019. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!