Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák mikor alszanak?...

A kutyák mikor alszanak? Hajnalban láttam hogy a kutyám a helyén fekszik de nyitva van a szeme ahelyett hogy aludna

Figyelt kérdés
2019. febr. 22. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alszanak, csak részletekben. Zajokra, más kutyák ugatására felfigyelnek, fülelnek. Utána visszaalszanak. Nem úgy van az alvásuk, mint az embernél, hogy 7-8 óra egyben.
2019. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Mivel nincs munkahelyük ezért az alvásuk úgy osztjákba ahogy pl én is szeretném és nyugdíjas éveimbe talán sikerül is. Az enyém pl reggel 6 fele felkel körbe pisili az udvart utána vissza fekszik az ólba, 11óra felé szintén fent van és ha jó az idő a fa alatt boninyál. Déltán ébren van mer általában akkor van a séta illetve a család nagy része akkor ér haza. Este van vacsora és van hogy még éjfélkor is lehet hallani hogy mászkál az udvaron illetve vakkant párat. Hogy aztán mikor fekszik le aludni azt már nem tudom. Ez a napi rutinja akkor változik ha hajnalban futunk (délután is alszik) vagy túrázni megyünk (9kor már az ólban húzza a lóbőrt).
2019. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekik is van mélyalvási szakaszuk, de ezt ösztönösen úgy időzítik, amikor a legnagyobb biztonságban lehetnek, azaz pl te is alszol, nem mocorogsz. Illetve nekik ez sokkal rövidebb idő, mint az embereknél, az idő nagy részében felszínesen pihennek.
2019. febr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!