Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyjon le a kutyosom?

Hogyan fogyjon le a kutyosom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 9 éves labrador gazdija vagyok. Őszintén be kell vallanom, az utóbbi időkben nem nagyon foglalkoztam vele. Felsorolhatnék ezernyi dolgot kifogásként, de a lényeg akkor is az, hogy nem szántam elég időt rá, aminek következtében elhízott szegény.

Sétálni már nagyon rég voltam vele, bele sem fér már a régi hámjába. Kertes ház van jó nagy területtel, ott szokott futkározni néha, de legtöbbször bent van az elkerített részén. Ez a hely sem túl kicsi, kb. egy nagyobb nappali méretű, szóval mozogni tud bőven, de tudom, ez nem elég neki.

Mindenképpen szeretnék vele sétálni menni, esetleg futni... Tudom, elszúrtam, nagyon rosszul is érzem magam miatta, de remélem még nem késő változtatnom!


Az étkezését illetően házi kosztot kap, azaz maradékot, bár szerintem ez sem megfelelő neki, ha átszoktatnám tápra, az segítene? Olvastam egy márkáról, a 'Taste of the Wild" nevű tápról. Ezt dícsérik sokan, de nekem túl "vadnak" tűnik. Egy Pedigree táp nem lenne megfelelő? Sokkal barátságosabban hangzik, és a csomagoláson is aranyos labrador van.


Valamint ha főként tápból álló étrendet szeretnék kialakítani (amennyiben ez megfelelő), akkor szükséges vitaminkészítményeket is használni hozzájuk?


Tudom, meg kellett volna előzni a bajt, nagyon rosszul is érzem magam, de őszintén szeretnék változtatni magamon és a kutyusom életén is!


És ennyire nem rossz a helyzet, mint ahogy hangzik, egy 'egyszerű" elhízásról van szó, csak engem annyira bánt ez az egész... Ezért vagyok ilyen drámai.


A válaszokat előre is köszönöm! Ha bármi mást kellene még írnom, csak szóljatok!



2019. febr. 23. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A pedigė azėrt barátsagosabb mert olcso? Am normalis kaja, mėrtėkkel. Fokozatos spot neki. Ennyi.
2019. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha tápra állnál át, keress senior tápot. Az idős kutyáknak összeállított tápokban csökkentett kalóriatartalom van .

Plusz a korukhoz passzoló ásványi anyagok és vitaminok.

Ha a kutyád nem enné meg a fincsi maradék után a tápot, semmi gond.Legalább elkezdi a fogyózást. Ha ráviszi az éhség, enni fogja.

Mozgatásban eleinte séta-sok-folyamatos. Ha lehetőség van, időnként elengedni.

2019. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Mi a Susa nevű tápot adjuk. Két 15 éves kutya gazdija vagyunk, alapvetően az öregkori bajokon kívül semmi gond. Tacsi és németjuhász. Én ezt ajánlom.
2019. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A Pedigree nem jó, a TOTW sokkal jobb. Ne rettentsen el a neve, ez csak design, nem harapja vissza a kutyádat :)
2019. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A tápok csomagolásán nem a képet kell nézni hanem az összetevőt. A pedigrén egy cuki kutyus van de az összététel nem olyan kutya barát (kb mintha minden étkezésre csipszet ennél mekis hamburgerrel, persze finom de hosszú távon egészségtelen) es prémium tápon lehet hogy egy morcos farkas van de az összetétel jó, egészséges.

Jó lenne ha leírnád mennyit tudnál száni a kutya tápra és akkor szerintem sokan tudnanak jó tápot ajánlani jó áron.

Az elhízott kutyánál ugyan úgy fenn állnak a veszélyek mint embernél. Ha nagyon dagi nem is tesz jót neki a futás előbb úszással kéne kezdeni és mindent fokozatosan növelni. Én a helyedben elvinném orvoshoz és kikérném a véleményét. Akkár egy közeli halastónál is úsztathatod (persze ha nincs tiltó tábla). Meg persze kikéne zárni az egészségügyi gondokat pl (úgy írom ahogy ejtik) kusinkórt.

2019. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Én azzal kezdeném, hogy elvinném a kutyát egy teljes kivizsgálásra(értsd: vérvételi vizsgálatok, röntgen stb), hogy nincs-e vmi baja. Aztán az ételén változtatnék: nem muszáj tápot adnod, magad is főzhetsz neki változatosan, de kerüld a kenyeret, tésztákat, mert csak hizlalnak. Adj húst, csontos húst, zöldségeket, tojást, halat, túrót, kefirt, némi gyümölcsöt, ha megeszi és tészta helyett rizst. Ha táp, akkor kevés gabonát tartalmazzon, de sok húst és vitaminokat.

Futni nem szabad neki, legalábbis célzottan, egyrészt ha dagi, akkor csak ártasz vele, másrészt már idős hozzá, de ha magától szaladgál az jó. Mozgásnak inkább séta, nem erőltetve, az ő tempójában, illetve úszás, ami jót tesz az ízületeknek.

Szeresd nagyon és vigyázz rá, ha azt látod, hogy fáj vmije, akkor inkább rövidebbet menj vele és adjál neki ízület erősítőt!

2019. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjetek el sétálni, csökkentsd a kajaadagot és a tápra való átállás se lenne rossz. A pedigree egy nagyon rossz táp, ha a név ennyire zavar, akkor nézd meg a brit care-t, platinumot, purizont. Ne a kutya mostani súlya szerint adagold, hanem aszerint a súly szerint, ami egészséges lenne számára. Ezekben a tápokban minden megvan, de évi 2 izületvédő-kúra nem fog ártani a kutyusnak, bár ez attól függetlenül érvényes, hogy maradékot vagy tápot eszik.

Miért van többnyire elzárva? Ha nincs konkrét, valós oka, lehet, hogy egy nagyon picit segítene, ha az egész udvaron bóklászhatna.

Amúgy meg jön a nyár, a labik nagyon szeretnek úszni, ha van rá a közeletekben lehetőség, az úszás nagyon jó testmozgás a kutyának, mivel alig terheli az izületeket :)

2019. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Az étkezését illetően házi kosztot kap, azaz maradékot, bár szerintem ez sem megfelelő neki, ha átszoktatnám tápra, az segítene? Olvastam egy márkáról, a 'Taste of the Wild" nevű tápról. Ezt dícsérik sokan, de nekem túl "vadnak" tűnik. Egy Pedigree táp nem lenne megfelelő? Sokkal barátságosabban hangzik, és a csomagoláson is aranyos labrador van.
2019. febr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Azért adnál neki pedigreet, mert cuki labi van a zacskón??????


A pedigree egy drága hulladék,tele ízfokozóval, színezékkel, gabonával, és majdnem NULLA százalék hússal!

2019. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképp ajánlatos inkább száraz tápos etetésre váltani. De mivel eddig maradékot kapott, a helyedben meg sem próbálnám a Taste of the Wild és hasonló minőségű tápokat, mert nagyon erős lenne neki. De a Pedigreet sem javaslom, mert az meg egy olcsó szemét.


Egy közép kategóriás táp lenne a legjobb, online rendelve kedvező áron hozzájuthatsz. A kora és súlya miatt érdemes Senior, és Light tápok között keresgélni. Belinkelek párat. Először próbáld meg a zacskón írt mennyiséggel etetni, ha amellett sem fogy a kutya, akkor 15%-kal lehet csökkenteni a javasolt napi adagot. Persze a séta is sokat javítana a helyzeten. :) Ne érezd magad rosszul, nem késő még változtatni, lényeg hogy a szándék meg legyen. De szerintem vegyél inkább nyakörvet, és avval sétáltasd egyelőre, mert mivel már olyan rég nem volt kint, feltehetőleg végig fog rángatni téged az utcán a hámban.


Az én tápjavaslataim:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Kiegészítőt nem muszáj adni, de szerintem érdemes. Amiket én mindenképp ajánlok egy ilyen korú és fajtájú kutyánál:


[link]

[link]

[link]


Nem olcsók, de több hónapra elég és legalább biztos hogy hatékony.

2019. febr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!