Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik homoszexualitás...

Létezik homoszexualitás kutyáknál?

Figyelt kérdés

Egy pár házzal arréb lakó kan labrador folyton olyan mozdulatokat tesz az én kutyámmal mintha megakarná ,,erőszakolni". Egy közel két éves kan border colliem van aki kb. feleakkora mint a másik kutya...

A gazdái mindig elszokták engedni a labradort, de közös nyelv hiányában nem tudok szólni nekik hogy kössék meg(ők németek, de nem beszélnek se angolul se magyarul).


Azt tudom, hogy a kutyák ezzel fejezik ki a dominanciát, de amikor látom hogy lóf.asz méretű vörös dákóval az én kutyám hátára ugrik elbizonytalandok, hogy tényleg csak erről van e szó...

Szerencsére azért védekezik a kutyám és nem hagyja magát, de kissé megijedek ilyenkor nehogy baja essen.

Szerintetek jogos az aggodalmam ? Előre is bocsi a tudatlanságomért...



2019. febr. 23. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Létezik.

Na és?

Nem fertőző... Pedig régen ezt hitték sokan.

2019. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem fertőző meg nem is betegség, de bocs hogy nem szeretném ha s.ggbe raknák a kutyám akarata ellenére :)
2019. febr. 23. 19:51
 3/10 anonim válasza:
68%
Ha jól tudom ez csak dominancia. Kutyáknál még nem hallottam homoszexualis viselkedést.
2019. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Csak dominancia. Ez a betegség csak embereknél van.
2019. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Csak dominancia. Illetve ivartalan kanokra reagálnak úgy a kanok, mint a szukára, mivel nem termelnek tesztoszteront. De az sem homoszexualitás.

Ha a gazdáknak ennyi eszük sincs, zavard el te a kutyájukat. Majd legközelebb visszahívják. De azt mutogatással is el tudod magyarázni, hogy ne engedjék oda a tiédhez. Te a saját kutyádért vagy felelős, ez pedig elég nagy stressz neki. Ne engedd bele ezekbe a helyzetekbe!

2019. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Nincs ivartalanítva. De ja megpróbálhatom elmutogatni mi a helyzet :)
2019. febr. 23. 20:16
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen, létezik. És egy csomó más állatfajnál is.
2019. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Létezik az állatvilágban is és sajnos egyre gyakoribb, nagy szerepet játszik benne azon nők vizelete akik fogamzásgátlót szednek mivel az élő vízekbe is kerül a hatóanyagból bizonyos származék. A homoszexualitás pedig nem úgy alakul ki hogy egyik nap úgy döntök az leszek, az az anyaméhben dől el, az más tészta hogy ki mikor vállalja fel és milyen szinten.

A te problémád inkább dominancia kattegória (amúgy macskáknál is meg van ez a jellenség). És igen ez járhat merevedéssel, amúgy már ivartalanított kutyánál is láttam ezt a viselkedés formát. Ezt azomban tiltanám, legalább is én tiltom (ivaros kanom van) akkor is közbe lépek ha vele próbálják meg mivel verekedésig fajulhat + ha szukát is éreznek a környéken akár csak a pisijét komoly bunyó lehet belőle. Két kant akár kicsi akár nagy pedig nem egyszerű szét szedni (főleg utcán slag hianyában) ha komoly oka van a verekedésnek. És bizony a párzás joga, falkarangsor a kutyák életében nagyon fontos dolog (kicsit talán fontosabb is mint a napi taplálék megszerzése). Ilyen esetben meg hogy a kedves gazdi nulla szinten van magyarból, sőt józan paraszt ésszel azt nem veszi észre hogy a kutyája olyat csinál amit a másik gazda ellenez elég csúnya sérülések lehetnek. Megmondom őszintén ha a kutyám masik ivaros kannal van minden mozdulatat lesem és ha azt láttom hogy túl ment a játékon a kontakt közbe lépek. Ha a másik gazda nem így tesz el is viszem a kutyám és többet nem kell együtt játszaniuk. Ha a másik gazdi szintén a topon van akkor semmi gond, kutyák leszidva, addig lábnál amíg meg nem nyugszanak és mehetnek játszani. Kutyás ismerőseimmel ez általában úgy 10percet vesz igénybe és utána elég ha csak az ember néha néha szól tudják hogy hanyas a kabát és hogyan kell játszani.

2019. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Esetleg google fordizozd ki azt az egy mondatot :D
2019. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
Sintér vagy büntetés a póráz nélküli labrador gazdájának.
2019. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!