Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, hogy fogjak...

Kutyát szeretnék, hogy fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Olyan kutyára gondoltam ami elvan nagy kertben, nem szőkk meg, nem teszi tönkre. Vigyáz a házra, elvihetem futni, nyaralni, szereti a gyerekeket és minden szempontból ideális. Tudom, kicsit sokat kívánok, de mégis milyen kutyát ajánlotok? .... Kölyök, vagy felnőtt? Ja, és még nem volt kutyám.
2019. febr. 23. 21:32
 1/7 Trogdor ***** válasza:

Sok mindentől függ, mennyi idős vagy, mennyit tudsz és szeretnél rászánni időben a leendő kedvencedre.

Ha tapasztalatlan vagy érdemes először a fajtáknak utána olvasni, és ha tetszik valamelyik felkeresni egy két kennelt, beszélni a tulajokkal, elmondani mi a célod ők majd segítenek. Az a pár szempont amit leírtál sok kutyára igaz lehet, de nem írhatok egy belga juhászt, vagy német juhászt, mert ha totál kezdő vagy, és mondjuk nem lenne semmi időd rá akkor azt a kutya is megsínyli, főleg az ilyen munkakutyák akikkel sokat kell foglalkozni, hogy lekösd az energiáit. De ha kintre kell szigorúan, tehát 4 évszakos strapa kutyát akarsz aki jó házőrző, okos és kezes, akkor puli-t mondanám.

2019. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

A leírás alapján egy nagytestű kutya van előttem amit félbeszakít a nyaralós ügy.Mert a nagytesű szeret futni,túrázni órákig,őrzi a házat.De nyaralni nem egyszerű elvinni!Főleg nem a repülőgépen!Ha nagytestű érdekel akkor:vizsla,dalmata,dobermann,agarak...stb (ez illik jobban a leírásra)

Vagy ha a kistestűek érdekelnek amik a házat nem őrzik:puli,snautzer,foxi vagy a legvégső esetben spániel,palotapincsi

2019. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Trogdor ***** válasza:
100%

A puli nem őrzi a házat? Dobberman-t meg Agarat kezdőnek főleg nem ajánlanék.. Meg vizsla nagytestű házőrzőnek? :D

Te most trollkodsz szegény kérdezővel? :D

2019. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Attól hogy még nem volt kutyája lehet hogy tudná helyesen gondozni őket de az agarat tényleg nem ajánlom!Megfeletkeztem arról hogy még nem volt kutyád.

Írd már le hogy te hogyan gondoznál egy vizslát!(kérdező)

2019. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Főleg, hogy rövid, egyrétegű szőrű kutyát tilos kertben tartani, mert tönkre mennek az izületei.


Kérdező, egy kutya sincs el kicsapva a kertben, úgy, hogy csak néha elviszed futni. A családcentrikus kutyák szeretnek a család közelében lenni minél több időt, nem elég nekik, ha elmentek egy órácskát futni, meg néha kimentek megsimogatni. A kert önmagában nem elég semmire, ugyan úgy el kell vinni a kutyát naponta sétálni, foglalkozni kell vele. Az a kutya szökik és rombol, amelyiknek nincsenek lekötve az energiái.

2019. febr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom h ez alapján ki ajánlotta a vizslát, de tapasztalatból mondom hogy nem neki való!!!

Egy kertbe kidobott "házőrzőnek" tartott mentett vizslám van. Szerintem nem is kell mondanom, hogy mennyire megviselte szerencsétlen. Vizslát csak bent érdemes tartani, nyilván jobb idő esetén kinti-benti tartás a legideálisabb.


Alapszabály: fáradt kutya a jó kutya! Ha megfelőlen lemozgtaod, szellemileg is legárasztod, semmi baj sincs egyik kutyával sem, itt az a kerdes hogy mennyit szánnák rá az idődből. Én abszolút az örökbefogadás mellett vagyok, neked is ezt ajánlom, biztos találsz egy hozzád passzoló ebet:F

2019. febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rövid szőrű kutyát nem lehet kint tartani. Ne írjatok már neki hülyeségeket. A legtöbb felsorolt kutya meg nem kezdőnek való.


Nektek közepes- vagy nagytestű kutya kell, és dús szőrű. Korát tekintve legyen kölyök vagy fiatal felnőtt.

Nézzetek szét menhelyeken, 1000+ ilyen kutyát találtok, ami megfelel az igényeiteknek.


De cserébe nektek is kell tenni a kutyáért, azaz nagy kert nem elég, naponta kell sétáltatni és nevelni, tanítani, különben ha ezeket nem kapja meg, akkor minden kutya megszökik vagy kárt okoz.

2019. febr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!