Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a Border Colliemat kiherélt...

Ha a Border Colliemat kiheréltetem, akkor lenyugszik végre?

Figyelt kérdés
2019. febr. 23. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Nem fogja a szukákat fedezni és nem fog tüzelési időszakban szökni, de nyugodt nem lesz! Ez a fajta munkakutya! Mennyit dolgozol, sportolsz vele? Meg van a napi 3-4 óra aktív foglalkozás? Hogy vezeted le az ösztöneit?
2019. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Napi 3-4 óra? Bocs, de valakinek dolgoznia is kell. Hétvégén egy-két séta.
2019. febr. 23. 22:38
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
😀 meglincselnek... itt mindenki napi 4 orat sétáltat, fingom sincs hogyan, ugy tunik se melójuk, se család, se szórakozás. Hóban - fagyban - esőben
2019. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk is van a családban BC, kb heti 3 szor viszem el, nega bicajjal, neha messzebbre kocsival, de még él es igen eleven de amugy kibírgato
2019. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
12 órázom... 8-20-ig... 9-re érek haza, fél 11-ig sétálunk. Reggel 6-tól 7-ig séta... megoldható, akarni kell.
2019. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell napi 3-4 órát sétálni, senki nem kötelezett egy kőkemény munkakutya vásárlására. Vehettél volna bulldogot, annak elég a napi kétszer fél óra séta, mert kb ennyitől is kidől.
2019. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Ezt vállaltad, amikor kutyát vettél magadhoz. Szépnek szép, de kevés embernek való border, mivel kőkemény, agyas munkakutya. MINDEN kutyát sétáltatni kell egyébként, ugyanis érnie kell őket friss ingereknek, különben bekattannak. (Mondjuk ülj be a szobádba egy hétre net és tv nélkül...már az is esemény lesz, ha elmegy valaki az ablakod alatt.)

Vidd ki, ha nem is órákra, de egy 20-30 perces kocogás bele kell hogy férjen a legsűrűbb napon is, és még neked is jót tenne. Utána otthon parancsokat gyakoroltok, trükköztök, apportíroztok, és talán megelégedne ennyivel is, ha nem munkavonalú. Ez lenne a minimum szerencsétlennek...

Vagy egy 45-60 perces intenzív séta, amikor feladatoztatod, és használhatja az eszét. Sok dolgozó ember meg tudja oldani, nem a kifogást keresik. Annyival korábban kelsz, vagy sietsz haza délután. Munkatársam így tesz a borderével. Napi négy óra a kutyáé. Ijesztő, mi? :)

Ivartalanítástól lehet, hogy picit nyugodtabb lesz, de nem csodatévő praktika ez. A munkakutya már csak munkakutya, nem fog kevésbé pörögni, ha nem ivaros.

2019. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6%
6os. Mikor élsz? Eves, bevásárlás, mozi, utazás, csalad, szórakozás? Nem akarja mindenki h a kutya irányítsa az életet, ettol meg lehet boldog a blöki
2019. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
Nem mondom h nem lenbe jo minden nap elvinni, de azert mert nen igy van nen kattan be, éri inger az udvaron is. Aki efy gyarban melozik kb meg ennyi sem
2019. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy border collie nem díszkutya, vele foglalkozni kell, sportolni, túrázni, tanítani, agyilag fárasztani. Lehet ezt munka mellett is (nekem is teljes állás mellett van ilyen jellegű keverékem), de ha nyugodt kutya kell, ő pont nem az, ha nincs eleget foglalkoztatva. Ő aktív kutya, ha eleget foglalkoznak vele, akkor egyébként nyugodt természetű, nem problémás, szófogadó, otthon pihen, de ehhez foglalkozni kell vele. Amikor én kutyát választottam, nekem szempont volt, hogy aktívabb típus legyen, mert sportolni is akartam a kutyával, ami most meg is van. Az ivartalanítással megszűnik a párzási ösztön, szóval azokat a problémákat ki lehet ezzel iktatni, de ha nem az a cél, akkor rosszul választottál kutyát.
2019. febr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!