Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belgiumból mennyi lenne...

Belgiumból mennyi lenne behozatni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Belga kennelből szeretnék kutyát vásárolni a későbbiekben. Mennyiért tudnám behozni az országba, illetve ennek mi a menete? Tapasztalatok?

2019. febr. 23. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb, legolcsóbb és legjobb mód, ha kimész érte autóval. Így látod is , hogy mit veszel.

Vagy kirepülsz, és bérelsz kocsit, és azzal jössz haza.

Állatútlevél kell.

2019. febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kutyának csak az útlevélre/chipre és az összes oltásra van szüksége. Angliába például ha viszel kutyát, 3 hónaposnak kell lennie minimum és féreghajtó kell. Hogy Belgiumba ez kell-e, azt nem tudom de mindenre fel kell készülni.

Figyelj arra, hogy az oltási könyvben minden oltás be legyen írva. (Nővéremnek egyszer elfelejtette a doki beírni és újra be kellett adatni neki a határnál...)


Ha nem te hozod be, hanem behozod mondjuk telekocsi féle fuvarosokkal, akkor elég drága, 100 eurót is elkérhetnek. (Vicc hogy egy embert is annyiért szállítanak.)


A kérdésem Angliára vonatkozott, nem tudom mennyi eltérés van Belgium között, de gondoltam azt is leírtam hátha segít.

2019. febr. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 Annyi lemaradt, hogy Belgiumig és vissza még határ sincs, szóval ellenőrizgetni a te esetedben nem fogják. Ez esetben szerintem elég az útlevél, chip, és az oltás ami arra a korra kell. A többi már a magyar orvosnál megy.
2019. febr. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)
2019. febr. 24. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!