Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyát...

Hogy szoktassam le a kutyát az ugatásról?

Figyelt kérdés
Ha egyedül van kint, akkor folyamatosan ugat hátul, a szomszéd tyúkjait, a szomszédot, meg igazából akármit, ami mozog, pedig egy elválasztó kerítést is é0ítettünk, de ugyanez van. Amikor bent van, akkor nem csinálja ezt, az udvaron is csak akkor van csend, ha valaki ott áll mellette.
2019. febr. 24. 07:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és 1 éves Németjuhászról van szó.
2019. febr. 24. 07:22
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
De rohadt idegesítő lehet. Előbb utóbb megmérgezik, ha folyamatosan idegesíti az embereket az indokolatlan örjöngésével.
2019. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Mennyit foglalkoztok vele, és mit?
2019. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelemfelkeltésből ugat.

Foglalkozzatok vele többet, fárasszátok ki!

2019. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Le van mozgatva rendesen mindennap?
2019. febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább az a kérdésem, hogy mit teszel, amikor ugat? Eddig mivel próbáltad leszoktatni?

Sétáltatás közben hogy viselkedik, ott is ugat ha izgatott, másik kutyát vagy embert lát?


Szomszéd ezért fel is jelenthet... Én ennyire nem voltam drasztikus a szomszéddal, de amikor órákon át ugat éjjel az a dö... (egyébként szeretem a kutyákat), akkor bizony ráordítok hogy "Kuss legyen", mellé kap pár felé repülő kavicsot az ablakból. Párszor meg kellett ismételni a folyamatot, de megtanulta, már elég a "Kuss legyen" is, ha nagyon olyanja van. Nyilván a szomszéd kötelessége lenne nevelni, de én nem várok arra, ha egyszer az ő kutyájától nem lehet aludni.

2019. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy most átmenetileg nem nagyon jut rá időnk, napi 1 óra kb., de előtte is ugatott, pedig volt, hogy kutyasuliban voltunk előtte, és utána nagyon fáradt szokott lenni. És igen, engem is csak a szomszédok miatt zavar. Már kaptunk levelet is az ugatás miatt, de ha rászólok, akkor befejezi 10 percre kb. Hogyan tudnám ezt neki megtanítani, hogy ha szólok, akkor fejezze be, mert az a baj ugye, hogy nemtudok ott lenni mellette, mert csak akkor ugat, ha egyedül van.
2019. febr. 24. 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kutyát vállaltatok, akkor nincs kifogás, hogy csak x idő jut rá. Jusson rá, vagy fizessetek valakinek, hogy fárassza le, fogadjatok kiképzőt, ha nevelési nehézségbe ütköztetek. A német juhász munkakutya.
2019. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerűen unatkozik egyedül és fogalma sincs hogy mit csináljon. Először akkor is foglalkozni kell vele, kellően lefárasztani, nem csak fizikailag, fejben is. Adj neki feladatokat, tanítsd új dolgokra, légy vele türelmes és következetes. Fizikai lefárasztásnak egy sima fél órás séta nem lesz elég, ha nincs időd hosszabb sétára, akkor vidd biciklivel, ha tyúkok vannak a szomszédban gondolom vidéken élsz, vidd ki a határba lassú tempóban futni. Ha nincs hozzászokva, akkor fokozatosan hosszabb távokra. Mennyi idős a kutya?

Ha 10 percenként kell rászólnod, hogy csendbe legyen, akkor szólj rá annyiszor. Mikor kölyök volt az enyém nyáron és ugyanígy ok nélkül ugatott, mondogattam neki hogy Csend legyen, de hiába. Nyakon lett borítva hideg vízzel, neki elég volt egy alkalom és megtanulta. Télen azért ezt ne.


Végső esetben elektromos nyakörv, de az nem olcsó mulatság. 11.000 a legolcsóbb ami nem vízálló, kimegy esőben a kutya és lehet hogy addig tartott.

2019. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!