Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám felkészíteni a...

Hogy tudnám felkészíteni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg szeptembertől egyetemre járok, kutyi jönne velem.

Jelenleg egy kisvárosban lakunk, így nem nagyon van hozzászokva a budapesti léthez. Szerencsére nem a belvárosban fogunk lakni, hanem egy viszonylag kívül eső zöld övezetben. Örökbefogadott kutyus, rengeteget fejlődött amióta hozzánk került, viszont van még hova. Érettségi miatt most nincs annyi időm, hogy suliba járjunk, de persze a napi séta+ tanítás megvan:) Ha végzek az írásbelikkel akkor utána mennénk szívem szerint kutyasuliba. Egyébként egy tökéletesen behívható kutya, nem szeretem pórázzal sétáltatni, be kell valljam eléggé elszokott már tőle:D Nyilván ezt kell gyakorolnunk, addig azt is szeretném hogy megtanulja, hogy szépen láb mellett sétáljon, út szélén megálljon, leüljön. Szeret utazni, azzal nem hiszem hogy baj lesz, bár múltkor félt felszállni a vonatra, majd nyáron viszem többet azzal is.

A baj ott van, hogy rettentően bizalmatlan, de már elkezdett oldódni, emberekkel, kutyákkal is, csak egy kirándulás alkalmával megtámadta 3 kutya, azóta olyan szinten retteg ha csak meglát már egy kutyát is, hogy elfut. Szólhatok neki, nem hajlandó közelebb jönni. Mondanom se kell hogy mennyire haragszok arra a nőre aki az agresszív kutyáit póráz nélkül sétáltatta szájkosárral, és neki állt feljebb hogy az enyémen nincs. Mégegyszer meglátom nem köszöni meg, konkrétan 4 év munkáját döntötte romba.


2019. febr. 24. 10:08
 1/9 A kérdező kommentje:

Te meg csak egy gyökér ember vagy.

Hol való egy vizsla terület őrzésre? Ha ennyire nem értesz a témához miért nyitod ki a szádat egyáltalán?

Én a helyedben kicsit elgondolkoznék hogy hogy lehetsz ekkora tapló, és művelném kicsit magamat, mert egyszerűen nevetségesen buta vagy.

2019. febr. 24. 10:31
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem való kutya. Add le egy menhelyen!
2019. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ti mikbe vagytok?
2019. febr. 24. 14:34
 4/9 A kérdező kommentje:

#4 az ő agresszív kutyái támadtak az enyémre, az enyémen azért nincsen szájkosár mert a légynek se ártana. Ezek a kutyák rátámadtak, mégse harapta el a torkukat, ellenben ha azokon nem lett volna akkor nem hozom haza a kutyámat élve.



Amúgy miért van ennyi inkompetens barom troll a normális kérdésem alatt?

2019. febr. 24. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Póráz nélkül nem sétáltatunk. TILOS ! Persze nagyon sokan nem tartják be és akkor jön az a szitu, mint amit leírtál. Erre Pesten is számítanod kell.

A lakhelyedhez közel keresned kell futtatót, ahol talán sikerül olyan társaságot találnod, akikkel jól ellesz a kutyád.

2019. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amikor nekimentek, pórázon volt. Ahol én lakok senkit nem zavar h nincs rajta póráz, nem megy oda senkihez, nem arénázik, nem ugat más kutyára, ha bárki jön/ kocsi akkor megfogom.
2019. febr. 24. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolókra nem is tudok mit mondani...

Azzal senkinek sincs sztem baja, ha valaki egy szelíd, teljesen biztonságosan behívható kutyát, felügyelettel esetleg póráz és szájkosár nélkül sétáltat, sőt én szájkosarat eddig egy kutyám se láttam még sétáltatás közben. Esetleg buszon, stb. Az tény, hogy van amelyikre kellene, de a kérdező beszámolója alapján, én nem úgy vettem ki, hogy egy közveszélyes vérebbep sétálna. De viszont Pest az Pest. Ott sztem jobban teszed ha leginkább csak kutyafuttatókban, nagyobb zöld területeken engeded el a kutyát a pórázról. Mondom én ezt úgy, hogy van rossz tapasztalatom a nem ,,megfelelően" sétáltatott kutyákról. Mentem le a hozzánk tök közel lévő kisboltba, és éppen jött ki a boltból 2 roma származású nő. Egyik kézenfogva egy kb.4 éves gyerekkel, másiknak kezébe egy kisbaba. Plusz a bolt előtt várta őket egy kistermetű, sztem keverék kutya. Elindultak abba az irányba, amelyikből én jöttem éppen. Nekem semmi bajom nem volt velük, éppen kikerülni akartam őket, mikor a kutya odarohant hozzám és elkezdte a (lábamba elég erősen belekapaszkodva) ráncigálni a nadrágomat. A gazdája nem hogy rá se szólt, miután a kutya nagynehezen elengedte a lábamat, megdicsérte. Nagyobb volt az ijedtség, mint a baj, de jópár napig kék-zöld, illetve picit harapásnyomos volt a lábam. Nem értem, hogy egy gyerekes anyukának miért jó, hogy a kutyájuk idegen, ártatlan gyerekeket ,,támad" meg az utcán. Ja azt kifelejttem, hogy a kutyán se nyakörv, se hám, se póráz, és nyilván szájkosár sem volt. Pedig autóút melett voltunk.

2019. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#9 köszi a választ:)

Közlekedési eszközön használunk szájkosarat ha kell, de ilyenkor úgy néz ki mint valami buldózer:D utálja egyébként, elviseli, viszont múltkor amikor vonatoztunk nem raktam rá, csak mellé raktam, a kalauz nem szólt érte, sőt meg is dicsérte, hogy milyen szép kutyus. Kevesen voltak azon a vonaton, ő meg egy kiadós kirándulás után csak üldögélt a plédjén.

Pesten majd még ki felfedezzük a környéket, ha olyan helyen megyünk akkor meg max használjuk a 8méteres pórázt. Kutyafuttató nem hiszem hogy tetszene neki, nem az a fajta aki rohangálni szeret csak, kb nulla ingerrel. Felfedezni szeret, szaglászni, az ismerős, barátságos kutyákkal szívesen játszik. Kinéztem már egy helyet ahol majd erre lesz lehetősége, a lakhelytől nincs is messze, ott senkit nem fog remélhetőleg zavarni hogy egy patak mellett sétálunk.

Amíg meg suliban leszek, nem kell aggódjon hogy szétszed bármit is, itthon egész nal alszik amíg meg nem jövünk:D

2019. febr. 24. 23:03
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutyafuttatónak nem azért az a neve, ami, mert ott rohangászni kellene magában a kutyának. Nagyon sokszor jó kis társaság jön össze bizonyos időpontokban, ahol gazdák-kutyák jól érzik magukat.
2019. febr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!