Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te egyedül gondozod a kutyádat...

Te egyedül gondozod a kutyádat vagy megoszlik a felelősség/feladat valakivel?

Figyelt kérdés
2019. febr. 24. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Megoszlik. Egyedül nem is vállalnám, mert

1. szerintem mindenkinek kell 1-2 óra, amikor nem a kutya az első (pl. hazafelé pár dolog elintézése, rokon / barát meglátogatása stb)

2. Ha velem bármi történik, akkor a kutyával mi lesz? - Akár egy pár napos rosszullét, akár komolyabb probléma.

Fokozottan igaz ez lakásban tartott kutyákra, ahol bármi történik, a kutyát akkor is min. 3-szor le kell vinni.


Nálunk úgy van, hogy nagyrészt én gondozom, de anyám rengeteget segít. Kinti-benti.


Én csinálom:

- étel, jutifalatok, felszerelések beszerzése, rendben tartása

- kert takarítás

- állatorvosi ügyek (régebben kutyaovi / suli)

- etetés este + ha itthon vagyok, reggel is

- séta

- játék, tanulás


Anyám feladata:

- ha reggel korán megyek, akkor reggeli odaadása

- időnként eljön velünk sétálni (de nálam van a póráz végig)

- nyugdíjas, itthon van sokat, így a kutya nincs egyedül (RENGETEGET jelent)

- néha tanítgatja

- nyáron, ha elutazom két hétre, minden rá marad

(- kölyök korában akkor is kivitte 2-3 óránként, amikor napközben nem voltam itthon - így a kutya már 3,5 hónapos korától stabilan szobatiszta, de előtte sem volt túl sok baleset)

2019. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos egyedül.

Pedig jó lenne ha valaki tudna segíteni, mert nagyon nehezen bírom.

Semmi életem nincs mellette, minden programra csak félve megyek el, és sietek is haza, mert a kutyának pisilni kell, sétáltatni, megetetni, stb...

2019. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

95%ban egyedül.


Szüleimmel élek,de nem viszik le csak ha megkérem őket. De többnyire ez akkor van ha elhúzódik egy munka és nem fél 6-6 körül érek haza hanem 7 után. Havonta max 1-2 alkalommal kérem meg őket.


Vagy mikor olyan beteg vagyok,tényleg ki kelni sem bírok akkor is megkérem őket.

Bár nyilván ha egyedül lennék akkor levinném ,lázasan is legalább egy pisi,kakira.

2019. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Diák vagyok, kertesben lakom az apámmal, aki ha kell besegít, ami kimerül az ajtó nyitogatásában(ha kikéretszkedik pisilni) és a kajástál földre helyezésében, de szerintem ez bőven elég és nagy segítség, hogy nem kell mindig hazarohannom.

Enyém pedig a többi feladat, a teljeség igénye nélkül: séta, játék, tanítás, kajavétel, doki...

2019. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem alapvetően nincs segítségem, ha elutazok és a kutya nem jöhet, arra az esetre a szüleim mondták, hogy vigyáznak rá, de a mindennapokban egyedül látom el teljes állás mellett.
2019. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapesetben enyém a felelősség, én etetem, sétáltatom, tanítom, viszem kutyasuliba, állom a költségeit stb. Viszont ha valamiért nem tudom ezeket megtenni, akkor a család többi tagja segít. A férjem néha el szokta vinni ezen kívül is sétálni és szervezünk közös programokat, ahol ő is kutyázik, a szüleim inkább csak az etetést vállalják. Ha nem vagyok otthon pár napot, akkor a már elköltözött tesóimat is meg szoktam kérni, hogy ha belefér, akkor ugorjanak be egy sétára. Amit mindenki csinál a kutyával az a simogatás, pár jó szó és a játék :).
2019. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!