Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vizsgálatok lehetnek a...

Milyen vizsgálatok lehetnek a állatorvosnál?

Figyelt kérdés

kicsit kíváncsi vagyok milyen vizsgálatok lehetnek egy kutyánál.van egy szuka kutyánk 2 éves de csak oltás volt eddig neki.Viszont most elvileg kivizsgálásra megy.

Ne kérdezzétek miért de nagyon érdekelhet mizajlik ott ilyenkor, miféle vizsgálatok s egyebek. :S

Neme rossz a kutyának? Vagy olyan ami rossz neki?

Őket is megnézik mint minket a nőgyógyásznál?



2019. febr. 24. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

El ne hidd úristen, csak szivatnak:D

Megnézik nincs e valami betegsége, baja.

2019. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, van-e valamilyen tünete. Feleslegesen nem végeznek vizsgálatokat. Hőt rutinból mérnek (oltás előtt is), aztán szőrzet, szem, fül, nyirokcsomók, has, stb.

Ha valami gyanús, vehetnek vért, elrendelnek ultrahangot, röntgent, vagy akár szakorvoshoz is küldhetnek (mert az állatorvosok is specializálódnak különböző területekre). Az meg hülyeség, hogy elaltatják, csak ha valami nagyon-nagyon komoly baj van és akkor is nyilván konzultálnak a gazdival az esélyekről. De ez csak akkor áll fenn, ha az élettel összeegyeztethetetlen baja van és szenved. Egyébként nem altatnak!

2019. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem Nos a miénknek semmi baja csak kíváncsi voltam milyen vizsgálatokat végeznek általában rajtuk s neme fáj nekik.
2019. febr. 24. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát azért nem rajonganak az állatok az állatorvosért... Fájni nem fáj, de kellemetlen, pláne, hogy nem értik, mi történik velük és miért. Szóval remegnek, nyüszítenek, tiltakoznak, némelyik még harapni is próbál. Mondjuk egy hőmérőzésnél... de ez teljesen normális, hamar elfelejtik a kellemetlenséget.
2019. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oh megértem elvégre 100 éve semi ilyennem volt pl vagy sokkal bizarabb volt.

Kb akkor megértem így őket. Miért milyen hómérővel mérnek hogy harapni akarnak?

2019. febr. 24. 14:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Az időskori állapotfelmérést meg lehet csináltatni bármilyen életkorban.Pl.

[link]

Van, aki pénzt nem sajnálva jó néhány genetikai tesztet is csináltat, hogy van-e valamilyen öröklődő betegséget hordozó gén a kutyában.

2019. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
normál hőmérő, amit kb 3 cm-re dugnak a fenekükbe és ez nem nagyon szokott nekik tetszeni.
2019. febr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!