Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Milyen vizsgálatok lehetnek a állatorvosnál?

kicsit kíváncsi vagyok milyen vizsgálatok lehetnek egy kutyánál.van egy szuka kutyánk 2 éves de csak oltás volt eddig neki.Viszont most elvileg kivizsgálásra megy.

Ne kérdezzétek miért de nagyon érdekelhet mizajlik ott ilyenkor, miféle vizsgálatok s egyebek. :S

Neme rossz a kutyának? Vagy olyan ami rossz neki?

Őket is megnézik mint minket a nőgyógyásznál?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, szuka, állatorvos, állat, eb, dog, vizsgálat

febr. 24. 12:35  Privát üzenet  

A válaszok

El ne hidd úristen, csak szivatnak:D

Megnézik nincs e valami betegsége, baja.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont febr. 24. 13:51 Privát üzenet

Az attól függ, van-e valamilyen tünete. Feleslegesen nem végeznek vizsgálatokat. Hőt rutinból mérnek (oltás előtt is), aztán szőrzet, szem, fül, nyirokcsomók, has, stb.

Ha valami gyanús, vehetnek vért, elrendelnek ultrahangot, röntgent, vagy akár szakorvoshoz is küldhetnek (mert az állatorvosok is specializálódnak különböző területekre). Az meg hülyeség, hogy elaltatják, csak ha valami nagyon-nagyon komoly baj van és akkor is nyilván konzultálnak a gazdival az esélyekről. De ez csak akkor áll fenn, ha az élettel összeegyeztethetetlen baja van és szenved. Egyébként nem altatnak!

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont febr. 24. 13:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem Nos a miénknek semmi baja csak kíváncsi voltam milyen vizsgálatokat végeznek általában rajtuk s neme fáj nekik.

# 3/7Időpont febr. 24. 14:12 Privát üzenet
Hát azért nem rajonganak az állatok az állatorvosért... Fájni nem fáj, de kellemetlen, pláne, hogy nem értik, mi történik velük és miért. Szóval remegnek, nyüszítenek, tiltakoznak, némelyik még harapni is próbál. Mondjuk egy hőmérőzésnél... de ez teljesen normális, hamar elfelejtik a kellemetlenséget.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont febr. 24. 14:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Oh megértem elvégre 100 éve semi ilyennem volt pl vagy sokkal bizarabb volt.

Kb akkor megértem így őket. Miért milyen hómérővel mérnek hogy harapni akarnak?

# 5/7Időpont febr. 24. 14:27 Privát üzenet

Az időskori állapotfelmérést meg lehet csináltatni bármilyen életkorban.Pl.

[link]

Van, aki pénzt nem sajnálva jó néhány genetikai tesztet is csináltat, hogy van-e valamilyen öröklődő betegséget hordozó gén a kutyában.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont febr. 24. 14:47 Privát üzenet
normál hőmérő, amit kb 3 cm-re dugnak a fenekükbe és ez nem nagyon szokott nekik tetszeni.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont febr. 24. 18:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sheltiet szeretnék venni, mire figyeljek, milyen vizsgálatok legyenek elvégezve a kölykön? A szülők mire legyenek szűrve?
Olyan problémaval fordulok hozzátok hogy 10 napja hányik a kutyos . Voltunk állatorvosnál és a rötgen alapján nem nyelt le idegen tárgyat semmi . Amugy etvagytalan és fogytunk 1 kg . Szerintetek?
Ti veszitek az állatorvosnál 3 havonta a féreghajtót, vagy rendelitek valahonnan?
Tünetmentesen én kérhetek egy teljes labort az állatorvosnál?
Az állat útlevelet egyből-helyben megkapom az állatorvosnál?
8-9 hetes fiú kiscicáról lenne szó aki most került hozzánk. Mennyibe kerül az állatorvosnál egy bolha irtás, oltás, ivartalanítás?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!