Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az ideális kutyafajta?...

Melyik az ideális kutyafajta? Kritériumok lent.

Figyelt kérdés
Szüleimnek szeretnék egy kutyust, mert az előző kutyájuk elpusztult. A lényeg, hogy macska és baromfi kompatibilis legyen. Közepes termetű, nem hamis fajta érdekel, de azért jelezzen. Beagle-re vagy border collie-ra gondoltam, de nem ismerem ezeket a fajákat (nekem német juhászkutyáim vannak), tudnátok segíteni, esetleg ajánlani.

2019. febr. 25. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi infó alapján nem lehet ajánlani. Milyen a szüleid életvitele, milyen volt az előző kutyájuk, azzal mennyit, mit, hogyan foglalkoztak, milyen körülmények közé kerülne a kutya, mennyire aktívak?
2019. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt: Csak akkor vegyél nekik, ha előtte megbeszéled velük és valóban vágynak is rá... Mondjuk a tenyésztő másképpen el sem ad.


Másrészt: A beagle és a border collie majdnem a két totál ellentétes véglet... A border egy nagyon nagyon energikus terelő kutya, sokak szerint a világ legokosabb fajtája, de minden képpen elől van ész tekintetében.

Ha normálisan nevelik, akkor az alapvető természetéhez tartozik, hogy az emberek kivánságait lesi...

Ezzel szemben a beagle egy vadászkutya. Munka közben ugyan energikus, de egy kicsit lustább fajta általánosságban... Sokan a legbutább fajtának tartják, ez mondjuk túlzás, de az való igaz, hogy makacs és nem szeret tanulni.


A border collie energia szintjéből és eszéből adódóan nem feltétlenül ajánlott idősebb embereknek.

Szellemileg is le kell fárasztani, de nagyon és olyan napi 8-10 óra folyamatos foglalkozás ajánlott.


Szerintem, ha NJ-al van tapasztalatod akkor vegyél azt, vagy esetleg rough colliet (szőrös skót juhászkutya).

2019. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Természetesen tudnak róla, ezek a fajták tetszenek nekik, ill. még a cocker spániel. Előtte törpe tacsijuk volt, de volt már ott nekem dalmatám meg német juci is, de az utóbbival ők nem bírtak, azt semmi képp nem akarnak. A dalmi nem volt egy okos eb (nem volt tanítva, felnőttként került oda), az ideális volt, csak az emlékek miatt nem akarják, hogy újra az legyen.

A collie-t akkor kihúzom a listáról, az nem nekik való, a beagle-t megpróbálom jobban megismerni.

2019. febr. 25. 09:32
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Beagle-re vagy border collie felejtsd el. Azok nem nem valók arra, hogy baromfi udvarban ellegyen a csirkékkel. A beagle vadászkutya lévén ösztönösen elfogja kapni őket. Mindkét kutyánál napi szinten több órás foglalkozás kell, különben elszöknek. Mindkét kutyafajtához határozott gazdi kell, akiknek nem annyiból áll a kutya gondozása, hogy elvan kint a kertben, és naponta 2x adok enni. Border collie-t rendszeresen vinni kell Agility pályára. Kell neki a napi állandó lefárasztás, munka, feladat. Beaglet is vinni kell iskolába, mert őt is le kell foglalni. Nagyon rossz választás ha erre nincs pénz és idő.

Bár kutyát sőt semmilyen állatot nem szabad ajándékozni, de ha a szüleid belegyeznek, és kell nekik kutya, akkor a menhelyről hozzatok egy keveréket. Azokkal is kell foglalkozni, de azok hálásak, és könnyebben idomulnak.

2019. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem kötelező ám minden kutyával suliba menni...

A beagle azért nem az a nagyon nehezen kezelhető fajta.

Kirakva az udvarra, sétáltatás nélkül, napi 2* etetve pedig nem tartunk kutyát úgy en block, nem csak beaglet vagy bordert.


De a kérdező szerintem nem is ezt akarja. Ha van kettő NJ kutyája, akkkr egy beagleel elbírnak a szülei a segítségével.

2019. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem beagle kutyám volt. Imádtam, de soha többé nem kéne. Vadászkutya, és ahogy írták butának tartják, de nem az. Öntörvényű, nagyon makacs. Azt csinálja amihez kedve van. Tényleg erős kezű gazdi kell neki. Mi állandóan foglalkoztunk vele, vittük pályára, iskolába, mégis sokszor volt, hogy megszökött. Olyan mint egy hiperaktív gyerek
2019. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha német juhásszal nem tudtak bánni, akkor a munkakutyákat felejtsétek el.


Menhelyes kutya esetleg? Fajtamentés?

2019. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem is beagle kutyám volt 14 évig amíg Magyarországon voltam, most szamojédem van és Ő 50* annyi energiát igényel és nem viccelek.

Tudom, hogy még van ennél is "keményebb" fajta. Pl. egy csehszlovák farkaskutya vagy egy karéliai medvekutya, esetleg egy kai ken... De hidd el, hogy a beagle egy nagyonis basic fajta.

Olyan mint egy agár vagy egy labrador, tacskó, talán egy nagyon picivel több kihívás van benne.


Amúgy mindenki azt írja a birtokolt fajtájáról, hogy jajj de nehéz eset és, hogy csak a nagyon eltökélteknek ajánlja, stb.

2019. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha a német juhásszal nem bírnának, akkor a beagle-vel végképp nem.

Bármely kutya macska-és baromfikompatibilis, ha úgy van nevelve. Ez tehát nem fajtától függ. Bár nyilván egy nagyobb ösztönszintű vadászkutyát nehezebb erre nevelni, de akkor is neveléstől függ.

A border collie-t látom már kihúztad a listáról, helyesen.

A beagle vadászkutya, kajtatóeb, nehezen nevelhető, szökésre, rombolásra hajlamos, ha ösztönei nincsenek kielégítve. Fűtésszezonban lakásban kell tartani.


Igazából a szüleidnek kellene tudniuk, hogy milyen kutyát szeretnének, mi illik az életvitelükhöz, energiaszintjükhöz, stb.


Mennyit járnának sétálni, mozogni a kutyával?

Csak kint tartanák? Vagy kint-bent, a kutya igénye szerint?

Ezeket kellene tudni hozzá.

Ha nincs különösebb igény, akkor egy menhelyi, középtermetű keverék is tökéletes lehet. Ha kintre megy, akkor télálló bundájú.

Olyat érdemes választani, amelyik tesztelve van más állatokkal, macskákkal stb.

2019. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A beagle hosszú ideig él, és elég keveset is eszik, amennyiben kb. közepes minőségű tápot kap.
2019. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!