Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldható így a föld védelme...

Megoldható így a föld védelme kuvasszal?

Figyelt kérdés
Egy 6,6 hektáros területről lenne szó, amin erdő áll, és el van kerítve. Úgy gondoltam, hogy veszek 3 kuvaszt, egy kant és két szukát. Mondjuk egy alomból vannak, testvérek, szépen 1- 1,5 éves korukig velem lennének, és utána megkezdenék a munkát. (Addig nyilván kapnának képzést stb) A bökkenő, hogy én Pesti vagyok a föld edig nagyjából 1,5 órára Pesttől. Minden nap nem szeretnék lejárni, de a kutyákat se szeretném éheztetni, adott esetben szomjaztatni, illetve azok is igényelnék az én társaságomat. Az, ha forgóvetésben vannak ott a kutyák, tehát minden héten az egyik kutya otthon van velem, míg a másik kettő a területen, ez így kivitelezhető? Két kuvasz elég 6,6 hektár terület védésére? A másik pedig az etetés/itatás. 1,5 éves korukig meg szeretném tanítani őket ételmegtagadásra. Azonban ugye mint említettem, nem szeretnék minden nap 3 órát autókázni vidék és Pest között. Szerintetek van mód arra, hogy az etetést valahogy megoldjam? Köszi a válaszokat!

2019. febr. 25. 09:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg inkább más fajtát ajánlotok? Gondolok komondorra, rotira, kaukázusira.
2019. febr. 25. 09:41
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az étel megtagadást azonnal kezd szerintem mer az egyik legnehezebb, lehet hogy a jelenlétedben megállja hogy megegye de a 4.napon az erdőbe lehet hogy elfogadja Józsi bácsitól a fagyállós kenyeret.

Az erdő hogyan van körbe kerítve? Mer ha drótkerítéssel azt simán szét szedik és ha a területen kivül harap vagy akár egy szívbeteget úgy megijeszt hogy az rosszul lesz bizony büntetnek érte. A kerítést el kell látnod harapos kutya táblákkal bár így is meghurcolhatnak ha valakit megharap. A másik veszélye hogy aki télre fát akar lopni lehet nem is mérgez hanem lő. Sajnos sokak kezében van engedélynélkül fegyver és ha a hüvelyt összeszedi, a testet elviszi mire mész a kutyákat kicserélni már vágtak is egy jó adagot.

Az etetést úgy tudnád megoldani hogy vagy ételadagolóval (de ha eldugul hétfőn akkor vasárnapig nem esznek te meg nem is tudsz róla) vagy valakinek fizetsz ezért aki a környéken lakik. De ha olyan embert bízol meg akkor ő lesz az első aki elteszi a kutyákat lábalól és semmit nem tudsz rábizonyítani.

2019. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van folyóvíz és áram, akkor önitató és önetető megoldható. Ha meg áram van, betehetsz pár kamerát, amit akár telefonon is nézhetsz.

Vagy felveszel egy helyi manust, aki átjár etetni.


Bár az őrkutyát leviszi a méreg, íjpuska, fejsze,... vagy csak odacsalom a kerítéshez, és hurokkal odakötöm.

2019. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben inkább kamerát vagy riasztót vagy valami hasnlóba gondolkodnék mer azt egyszer beszerelik jó pénzért és kész. A kutya hosszú távon jóval drágább és macerásabb, sőt ha sokáig egyedül hagyod változhat a falkasorrend és te is kerülhetsz az aljára.
2019. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. A területvételem kutyákkal már nem megoldható sajnos emberek ellen. Én mindig a kutyáimmal vagyok, így ha valaki bejönne azt hallanám, és nem a kutyáim hanem én tudnék intézkedni. A kutyák a rókák ellen hatékonyak, de ha valaki be akar menni akkor nem egy rács mögül ugató kutya fogja meggátolni
2019. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem leírni, hogy a kutyák mellé egy kamera rendszert is telepítenék!
2019. febr. 25. 09:59
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így nem megoldható.

Főképp az etetés-itatás miatt, de amúgy sem tenne jót a kutyáknak ez az életmód.

Egyszerre nagyobb költség, de hosszútávon egyszerűbb és kifizetődőbb is lenne riasztórendszer kiépítése.

Különösen, hogy az élelemmegtagadás soha nem 100%-os, valamint nem is csak méreggel iktatnak ki manapság bármely kutyát (nem írom le a módszereket, mert véletlenül sem szeretném "reklámozni", de sajnos kerítésen át is könnyedén ki lehet nyírni a kutyákat.

De ettől eltekintve sem tudod biztonságosan megoldani az etetést, itatást meg végképp nem. Télen megfagy a víz, nyáron felmelegszik, megposhad stb.

2019. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Egy kutyával sem lehet olyat, hogy napokog nem foglalkozol velük!

Napi több óra foglalkozásra van szükségük.

2019. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A terület maga vadhálóval van elkerítve, és külterületen van. Fúrt kút lesz rajta ha minden jól megy, az áram ellátást meg egy kissebb napelemmel meg lehetne oldani. (Az önetetető és önitatóhoz) Talán a kamerarendszer + kutya(ák) elrettentő jellegű lehet. Bár igen, a legnagyobb gond, nekem is, hogy nem tudom a kutyák mennyire bírnák jól ezt az életmódot. Mert végülis sose lenne egyik kutya sem egyedül, mert vagy velem, vagy a másik kutyával lennének. De kérdés, hogy egy idő után valamelyik nem kezdene e el próbálkozni.
2019. febr. 25. 10:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem foglalkozol eleget a kutyával, nem fog kötődni hozzád, de még a területhez sem (a macska kötődik a helyhez, a kutya a gazdához). A területre elég a biztonsági rendszer, ha kutyázni akarsz, akkor meg legyen a közeledben, és foglalkozz vele rendesen.

A volt általános iskolámról tudok, hogy tartottak (talán most is tartanak, nem tudom) kutyát területőrzési céllal részben, de ott a suligondnoki lakás a suli épületében van, tehát ha ott van kutya, az nem egyedül van.

2019. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!