Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanítja valaki a parancsokat...

Tanítja valaki a parancsokat németül?

Figyelt kérdés

A leendő kutyámnak német parancsszavakat szeretnék (bár angolos vagyok), leírnátok a német megfelelőket? Csak az alapszavak (pl. ül, fekszik, marad, gyere, hozzám..)

Köszi:)



#német tanítás #alap engedelmesség
2019. febr. 25. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Platz: Fekszik!


Down: Fekszik

Aus: ereszd


Sitz: Ül! Marad!


Steh: Állj!


Fuß: Lábhoz!


Hier: Ide rögtön!

2019. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. febr. 25. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Minek? Miért nem jó a magyar vezényszó?
2019. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
A sportkutyások közül sokan használnak német vezényszavakat. Rövid, kemény hangzású, így jobban hat a kutyára.// mondják ezt azok, akik német vezényszavakat használnak//
2019. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz német parancsszavakat tanítani a kutyádnak? Oké, rövid, de... Az enyém meg van sértődve, ha a "gyere ide" helyett csak annyit mondok neki, hogy "ide", az utóbbira oda sem jön, szinte kikéri magának, hogy rendesen szóljak hozzá és ne csak tőszavakban. :-)
2019. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó válaszolónak: ezek kiképzéshez, versenyekhez stb. kellenek.
2019. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Aki komolyabban akar foglalkozni az engedelmességi ágazattal, akár versenyszerűen is, annak jól jöhet, ha egy-egy parancsra néz idegen kifejezést. A német szavak, mint már előttem is írták, jó kis pattogós, kemény hangzású és rövid szavak, a kutya gyorsabban megjegyzi.

Természetesen lehet magyar szavakat is használni, én ezt csinálom, de ha előlről kezdhetném akkor bizony vezetnék be idegen kifejezéseket a kiképzésbe, mert mire kimondom, hogy "Előre" a kutya 2x végrehajtja a feladatot (jó, kis költői túlzással) . De nem feltétlen csak német szavakkal lehet tanítani, bármelyik nyelvből át lehet venni. Egyik munkakutyás ismerősöm használ német, román, angol és magyar szavakat is.

Például a már említett "Előre" vezényszó helyett azt használja, hogy "Run" ,mert sokkalta rövidebb, fektetésnél "Platz" van, lábhozkerülésnék meg simán "Lábhoz" és ha jól emlékszem akkor ültetésnél vagy behívásnál használ román szavakat, azokat nem bírtam megjegyezni, meg nem is hallottam tisztán (másik, hogy nem tudok románul) .

Nyilván az fura lenne, ha egy hobbykutyának ordibálnának a kutyafutiban úgy, hogy "Hier" , de mondom, hogy munkakutyázásban ez bevett szokás és igen praktikus.

2019. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mi Németországban élünk, a kutyám a parancsokat német és magyar nyelven is tudja :) bár vannak dolgok amiket vagy csak németül, vagy csak magyarul tud. Ez azért van mert anyumék magyar szavakkal tanítják, én meg némettel, én sok olyan parancsot tanítottam amit ők nem használnak, így ezeket csak németül tudja, ők meg bohócmutatványokra tanítják magyar vezényszavakkal :DD de az ül, fekszik, gyere ide azok mindkét nyelven meg vannak tanítva neki.
2019. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszem, hogy versenyeken használatosak, de ez kutyától függ, hogy mi esik jobban a fülének, meg egy jó kutya-gazdi kapcsolatban sokszor egy megfelelő kézjel vagy más mozdulat is elég, akár versenyen is, láttam agility videót néhányat. Ráadásul vannak hallássérült kutyák is, de valahogy ők is megértik a gazdit. De a ti dolgotok, hogyan tanítjátok a saját kutyáitokat. :-)
2019. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár az én kutyám csak magyarul tud, de Ausztriában lakunk és hallani szoktam hogy mit mondanak az emberek a kutyáiknak.

A "marad"-ot simán úgy mondják, hogy "bleib", a gyere pedig "komm".

Az "aus"-t pedig arra szokták főleg használni, mikor a kutya olyasmit csinál amit azt akarják, hogy abbahagyjon. Pl. ugat, vagy neki akar menni a másiknak, stb.

2019. febr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!