Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap hoztam haza egy 4...

Tegnap hoztam haza egy 4 hónapos keverék kiskutyát. Hogy szoktassam magamhoz?

Figyelt kérdés
Fél mindentől, eddig kinti kutya volt, de szeretném lakásban tartani. Kertes házunk van, nagy udvarral tud ki is menni bármikor, ha szeretne. Az a gyanúm, hogy bántották őt. Annyit elértem, hogy idejön,megnyalja a kezem, de nem engedi, hogy simizzem, mintha félne. Egyenlőre nem tudom a szobából sem kihozni, csak a küszöbig jön, onnan sehová. Eszik, iszik szépen, a tálkájából de a kezemből is. Kistestű kutyus, külsőre mint egy mini golden retriever. Nagyon édes. Mit tehetek még, hogy hamarabb hozzám szokjon? Szeretném simogatni de attól retteg. Amúgy az ágytól nem messze alszik a kanapém előtt. Azt a helyet kinézte magának és ott pihenget. Ha hiba van abban amit írtam, bocsánat, telefonról pötyögtem be.

#kiskutya #szombati szita #kézhez szokás
2019. febr. 25. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Adj neki időt. Új vagy még neki...a helyzet is.
2019. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

kézbe veszed és kiviszed piszkolni. Ottmaradsz mellette.

A simogatást várd ki türelmesen.Egyik kezedben juti,a másikkal először csak finoman érintsd meg. Aztán te fogod látni, mikor léphetsz tovább, pl rajta hagyod a hátán egy rövidke időre a kezedet.

2019. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fejlemények vannak! Már kijött a folyosóra a szobámból, ahol a 4 cicám van (akiktől jobban fél mint ők tőle). Ugatja őket, de próbálom ismertetni a helyel, a lakókkal (cicák és a szüleim). Azt vettem észre hogy a kezemet nézi de sosem néz a szemembe. Mintha félnek, emiatt gondolom hogy bánthatták.
2019. febr. 25. 23:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Megfogni nem lehet, azonnal hangosan sír mintha bántanám. Félek megijeszteném vele. Gondolkodók egyenlőre kutya peluson (ami az a négyzet alakú, mint a cicák alomtálcája). Arról tapasztalatok?
2019. febr. 25. 23:28
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Egy kis virsli vagy sonka csodákra képes. :-)

Amúgy meg türelem, fokozatosság, menni fog. Ne akarj mindent egyszerre, de idővel egyre több helyzetbe tudod belevinni.

Decemberben került hozzám egy hasonló viselkedésű, de már nagyobbacska kutya, 2 hónap alatt rengeteg pozitív változást sikerült elérni, bár eleinte nekem is voltak kétségeim.

2019. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A pelust felejtsd el, az másra sem jó, csak hogy megerősíted a kutyában azt, hogy lehet a házban vécézni!


Szépen fokozatosan (ahogy előttem is írták).

Tapasztald ki, hogy mi a kutya kedvenc jutalomfalatja (nálunk a répa...) és azzal csalogasd mindig egy kicsit kijjebb!

Ha átléptétek a küszöböt, akkor dicsérd meg és adj neki 1 falatot!

Ha ennyire fél, akkor lassan fogtok haladni, de kitartással és türelemmel változni fog. :)

2019. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
A pelenka arra jó, hogy megtanulja, bent is lehet üríteni. Aztán majd nem érti, miért kell kimenni, ha eddig szabad volt bent is. Nem kell pelenka.
2019. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Pelenka majd jó lesz idős korában, ha inkontinenciája lesz, meg ha esetleg felfázik vagy összeszed valami hasmenést, amúgy én sem ajánlom.
2019. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!