Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kutyus mennyire tud új...

1 éves kutyus mennyire tud új gazdit megszokni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Még a 10 éves is megtud új gazdát szokni.
2019. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fajta meg előélet függő egy kicsit, de mindegyik megszokja. Van aki azonnal, van olyan amelyikkel kell egy kicsit foglalkozni mert bizalmatlan.
2019. febr. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Fõleg, ha menhelyről hozod ki! Mi a kutyánkat 7 éves korában hoztuk ki a menhelyrõl, másnap már minket tekintett gazdáinak. Egy szelíd tacskó volt.

Persze, ez is fajta függõ. A mostanság nagyon menõ pitbullt - staffordshire terriert nem hoztam volna ki 1 éves korában sem...

2019. febr. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy német juhász elég hamar, mivel direkt úgy lett tenyésztve hogy bár szereti a gazdáját, könnyen vált. Egy roti (főleg ha jó kapcsolata volt a gazdival, akinek nincs más választása mint új szerető otthonba adni) már nehezebben viseli, ők nagyon egygazdás kutyák.


Függ fajtától, egyedtől és előélettől. Mindegyik képes megszokni az új gazdit, csak valamelyiknek egy kicsit több időre, türelemre és foglalkozásra van szüksége.


Nekem volt régen egy törpe snacim - viszonylag idős volt már. A gazdái nagyon szerették, de bekövetkezett egy nagy változás az életükben, amit nem láthattak előre, így meg kellett válniuk a kutyustól (az ő érdekében, úgy döntöttek jobb lenne neki nálunk mint náluk)

A kutyus elég hamar megtanulta, hogy ez mától az új otthona. Látogatta a régi család, néha össze is futottunk séta közben. Örült nekik nagyon, amikor látta őket, de már egyértelműen látszott rajta hogy tudja, mi vagyunk az új családja.

2019. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha passzol a kutya és a gazdi, akkor tud.
2019. febr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kiskéz! Én egy barátom 1 éves bisonját tervezem örökbefogadni. Nem szívesen válnka meg tőle, náluk is váratlan fordulatot hozott az élet... Szerintem nagyon jó kapcsolat volt a kutya és a barátom családja között, ezért félek, hogy nem fog tudni minket úgy megszokni.

A gyerekeket próbáltuk vigasztalni azzal is, hogy majd jönnek látogatni és nem felejti el őket a kutyus, de ebben azért nem vagyok biztos. Egy évben 1-2x tudunk úgy találkozni. Ebben mennyi tapasztalatotok van?

2019. febr. 26. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Viszonylag könnyen, de jó lenne, ha az előző gazdival többet nem találkozna, legalábbis nagyon sokáig még nem (1 év mondjuk).
2019. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lett lepontozva az, hogy a kutyának és a gazdinak passzolnia kell, pedig ez nagyon fontos. Az én kutyám utcakutya volt, az ideiglenes befogadóhoz beszökött, ott lefialt, így találták, ott volt pár hónapig, gondozták, ellátták, falu, kertes ház. Azt mondta róla az idi, hogy szökős volt a jó dolga ellenére.

Tőlem meg akkor sem akart meglógni, amikor egyszer kiugrott a hámból, amivel kaptam (eltört az egyik csat, és meglazult), megvárt, azóta is megvagyunk (hámot azért cseréltem, sérültet nem használunk). Nekem más az életmódom, mint az idinek, sportolok vele például, ott nem volt ilyen.

Szóval nem mindegy, mit igényel a kutya, és mit tud adni a gazdi. Ha ez a két dolog passzol, akkor a kutya jól érzi magát, könnyen megszokja az új helyet, ha nem passzol, akkor nehezebb lesz.

2019. febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja elfelejteni a kutya
2019. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!