Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval...én és anyukám a mamám panellakásában lakunk.Nagyon szeretnék egy kutyát (már vagy 7 éve) de a mama azt mondja hogy ebbe a lakásba kutya biztos nem lesz.De mikor kicsi voltam akkor is megengedte hogy legyen egy nyulam szó nélkül belement és 1 éve egy tengerimalacot is kaptam abba is belement. Nem szeretnék nagy kutyát csak egy kis yorkiet vagy ilyesmit. Azt mondja hogy ő nem fogja levinni sétálni amikor nem vagyunk itthon meg hogy ki fog vele foglalkozni amíg suliban vagyok anya meg dolgozik.Én megmondtam neki hogy mindenét én fizetném (mivel most erre spórolok) és hogy neki nem kéne vele foglalkoznia. Ő meg mindig azt mondja hogy ugyanaz lenne vele mint a nyuszimmal(a nyuszimat is ő vitette el kb 1 hónap után és nagyon ritkán látom.pedig szó nélkül belement hogy persze nyugodtan lehet nyuszim) A kutyust ballagásomra venném meg magamnak és akkor ott lenne egy egész nyár arra hogy kutyapelenkára szoktathassam. És amúgy is csak az én szobámban lenne, nem engedném ki a konyhába meg ilyenek. Hogyan győzzem meg a mamát?

2019. febr. 26. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, nekem sem engedték, felnőttként lett kutyám saját lakásomba.
2019. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként én is így voltam vele, ahogy te. Mindenáron meg akartam győzni a szüleim. Utólag már látom, hogy nem jó ötlet.

Semmi értelme, hogy aztán folyamatosan a kutyán menjen a cirkusz.

Szép és jó, hogy erre sporolsz, de egy váratlan betegség és akkor majd nézel ki a fejedből. Bármi történhet..Az én kutyusom tavaly olyan beteg volt, hogy mire meggyogyult már több, mint 200 ezer forintnal tartott a kezelése és a gyógyszerei.

Majd ha felnőtt leszel és a magad ura vagyok akkor vegyél kutyát

2019. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy!


Az meg, hogy csak a te szobádban lenne...ezt te komolyan gondoltad? Hány éves vagy? 7-8?

2019. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos amíg az ő lakásában élsz, addig az lesz amit ő mond. Ha nem akar kutyát, akkor nem lesz kutyád.


Különben is, most ballagsz. Aztán mi lesz? Most a legképlékenyebb a jövőd.


A kutyusnak is sokkal jobb, ha "stabilabb" leszel.

2019. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A kutyát nem kutyapelenkára kell szoktatni hanem szobatisztaságra. A pelenka amúgy is hátráltatja a szobatisztaságra nevelést, nem a legjobb ötlet.

2. "amúgy is csak az én szobámban lenne, nem engedném ki a konyhába meg ilyenek" Egy kutya nem egy szobába bezárva való, még egy yorkie sem. Ez nem tengerimalac.

Ha jól értelmezem 13-14 éves vagy, tehát nincs sok beleszólásod, de őszintén ilyen körülmények közé én sem támogatnám hogy kutyát vigyél. Egy kölyökkel amúgy is baromi sokat kell foglalkozni amit ilyen fiatalon a szüleid támogatása és segítsége nélkül nem fogsz tudni megoldani.

2019. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért és hova vitette el a nyuszidat?

És mi a garancia, hogy a kutyával nem teszi majd meg ugyanezt?

2019. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Még gyakorin sem lehetnél fönt, hacsak nem buktál.
2019. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutyapelenka? Bezarod a szobába? Megertem a mamadat, hogy nem engedi. Még ha felelősségteljesen gondolkodnal akkor meg is értenelek, de így....
2019. febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos, ez nem fog menni.

1. Kutyát nem zárhatod be a szobádba.

2. Nem szoktatjuk pelenkára, hanem szobatisztaságra neveljük, ami azt jelenti, hogy a lakásban sehova nem ürít. Ez egy hónapokig tartó folyamat, eleinte kb. 2 óránként kell kivinni, és felnőtt korában is egy kis testű kutyát legalább négyszer naponta, amiből egy sétának legalább hosszúnak kell lennie, amikor a kutya kimozogja magát, más kutyákkal játszik stb. Mivel te suliban vagy, anyukád dolgozik, a mamád pedig ellenzi, ez nem lesz megoldható.


Ha a mama a nyuszit is elvitette (miért? hova?), akkor a kutyát végképp nem fogja elviselni, mert sokkal több a gond vele, mint egy nyuszival. Nem mellesleg sokkal több költség is, nem csak megvenni, hanem eltartani.


Nem tehetsz mást, mint hogy a kutya érdekét szem elé helyezve nem lesz kutyád, míg a mamáddal kell élned.

Addig járj el hétvégente menhelyekre sétáltatni. Kutyázol, sok hasznos dolgot megtanulsz a kutyákkal kapcsolatban.

2019. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig a mamád nem megy bele, hogy tartsatok kutyát, addig nem tudsz semmit sem csinálni.
2019. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!