Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy egy...

Mit jelent az, hogy egy kutyához keménykezű megfelelően domináns gazda kell? Kifejtenétek?

Figyelt kérdés

Hangos, rászólós, mackó típusu gazdi kell a kutyanak? Vagy hogyan kell elkepzelni?

Amstaffra gondolok. Mit jelent az, hogy kemenyen banni a kutyaval?

Ha dacol le kell torni a szarvat? Verni kell a hatsojara? Bottal fegyelmezni? Vagy parancsokat adni neki?

Nem ertem. Segitsetek!


2019. febr. 26. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Jaj istenem...

A kutyat nem bantjuk sosem!!!

2019. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Uhh, én elismerem hogy én sem értem teljesen mit jelent ez a dolog, de az első tipikus az a "nem tudom a választ, csak kibökök egy mondatot és elkezdem szidni a kérdezőt". XD

De valószínűleg ahhoz lehet köze, hogy ha csúnyán néz rád a kutya te meg bes**rsz tőle, vagy rálegyintesz a fenekére, akkor az a kutya soha nem fog téged tisztelni, és bármit meg fog tenni a jövőben, esetleg hajlamos lesz a támadó magaviseletre. Az erős kezű domináns gazda viszont jól ért a kutyához ilyen szempontból is, és verés NÉLKÜL éri azt el hogy a kutya szót fogadjon neki, jól nevelt legyen, és agresszivitástól mentes. Már olyan szinten hogyha kiengedi a parkba a staffit, akkor az nem tép szét egyből egy gyereket aki az útjába kerül.

2019. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem azt jelenti, hogy nem szabad engedékenynek lenni, határozott szabályok kellenek, azokat következetesen be kell tartatni, nem milliószor könyörögni a kutyának, hogy” jajj kutyuli tudod hogy nem mehetsz az ágyra” .


szorosan fogni magad mellett, kimérve osztogatni mindent, megfontoltan, röviden, tömören, ránézve utasítani, kiállással mászkálni, határozottan vezetni a kutyát mindig

2019. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem. Nem kell ráütni sehova sem, bottal sem.

Nevelni kell következetesen és határozottan, de szeretettel.

Kölyökkorban, vagyis kölyökkortól amstaffnál kiemelten fontos a más kutyákkal, ill. emberekkel, gyerekekkel stb. a szocializálás.

Alap parancsokat már 8 hetes kortól el lehet és kell kezdeni tanítani, kedvesen, játékos formában, jutalmazással. Ezek az alap dolgok: gyere ide!, helyedre, ül, marad. Ugyanekkor el kell kezdeni nyakörvhöz, pórázhoz szoktatni.

A keményen bánni inkább egy határozott fellépést jelent, és következetességet, de nem ütést, durvaságot.

Ha kamaszkorban nagyon nem bírsz vele, akkor sem ütni kell, hanem határozott pórázrántással, vagy nyakának bőrénél fogva meg lehet durvábban fogni és lemorogni, leüvölteni (csak ha tényleg indokolt). Lényeg, hogy a kutya elhiggye, azt érezze, hogy te vagy a főnök és az van, amit te akarsz.

2019. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Hangos?

Nem. Csak az a lényeg, hogy határozottan mondd ki a parancsszót - végtére is parancsolsz, utasítasz, nem kérlelsz. A kutya is többet ért a sima "Ül!" szóból, mint a "Morzsikám, szívem, ülj le" - nem érdeklik az ilyen töltelékszavak.


Rászólós?

Nem. Ha nem kívánt viselkedést mutat a kutya, akkor tiltja egy határozott "Nem!"-mel, esetleg picit hangsúlyosabban. De nem ez a jellemző, inkább a kívánt viselkedést kell dicsérni.


Mackó típus?

Nem :) Én már lánykoromban is eléggé határozott kutyás voltam, 20 évesen nem mackósodtam meg :D



Egyszerű: következetesnek kell lenni, tudnod kell a saját szabályaidat és be kell tartatni a kutyákkal. Nincs olyan, hogy egyik nap szabad, másnap nem. Vagy igen, vagy nem.


Ha dacol, akkor először tiltani kell, ha nem megy akkor kizökkenteni.


Ajánlom, hogy olvass sok kutyás szakirodalmat (gyerekkoromban teletömtem velük a polcot, lekötöttek, gondolom te is élvezni fogod :) ) és ha lesz kutyád, járj vele kutyasuliba. Ott a gazdit is tanítják, hogy hogyan kezelje a kutyáját.

2019. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt következetesen be kell tartani a szabályokat. Ez így nem hangzik nehéznek, de a kutyák cukik. Nem szabad ellágyulni. Ha az a szabály, hogy nem mehet fel a kanapéra, akkor soha nem mehet fel, nincs olyan, hogy na jó, de csak most az egyszer, mert cukin néz.

A másik, amit nem lehet leírni, az a kisugárzás. Egy magabiztos, erős "falkavezért" nem hagy ott a kutyája. Biztosan láttál olyat, aki elengedi a kutyát a pórázról, aztán hiába könyörög, üldözi a kis édest, a kutyának eszébe sincs visszamenni. Ez elég szánalmas tud lenni. Ilyenkor a kutya gyakorlatilag "kiröhögi" a gazdit. Egy stabil, jól működő kutya-gazdi kapcsolatban elég csak ránézned a kutyára ahhoz, hogy tudja mi t vársz tőle.

Tisztelnie kell téged, erre nem tudok jobb szót.

Viszont ezt csak úgy lehet elérni, ha sokat foglalkozol a kutyáddal és szépen összeértek.

Nincs jelentősége a kornak. Egy idősebb kutyával is ki lehet építeni egy jól működő kapcsolatot, csak esetleg kicsivel tovább tart, mint egy kölyökkel.

Soha nem szabad verni. Kicsit sem. A veréssel el lehet veszíteni egy kutya bizalmát.

2019. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Határozottságot, következetességet jelent, nincs engedékenység.

A kutyák eltérő jelleműek fajtánként és fajtán belül egyedenként is. Vannak, akik kezesebbek, könnyebben engedelmeskednek, és vannak, akik önfejűbbek, makacsabbak. Mindet nevelni kell, de az utóbbiakhoz kell nagyobb határozottság, ha nem akarunk problémás kutyát.

2019. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Valahogy úgy lehet ezt példával, hogy mondjuk egy yorkieval elbír egy átlag nyugdíjas nénike is, de egy staffit nem lehet tutujgatással megfelelően megnevelni.
2019. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Ez röviden, lényegében azt jelenti, hogy következetesnek kell lenni. Az adott viselkedésnél nincs ráhagyás, nincs sokszori könyörgés, nincs engedmény. Tisztán, egyértértelműen kell a kutya felé közvetíteni az elvárasokat, amik be nem tartása azonnali és kellő erősségű következménnyel jár. Ismerni kell a kutya gondolkodását, motivációit, működését és kommunikációját is és annak megfelelően kell tudni reagálni rá. Negatívan és pozitívan is.

Nem kell sem hangoskodás, sem mackós alkat. Csak kérlelhetetlen, hajtjatatlan, szilárd, magabiztos és főleg tudatos jellem. És igen, van, hogy büntetni kell! De ennél is fontosabb a megfelelő kapcsolat építés és a jó kommunikáció, a szabályrendszer megfelelő megértetése.

2019. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a sok hasznos es epito jellegu hozzaszolast, volt eredmenye kiirnom a kerdest.

A verest termeszetesen en sem gondoltam komolyan.

A kutya amugy honnan erzi, hogy en vezeto egyeniseg vagyok szamara?

Es mi van akkor ha nem erzi?

2019. febr. 26. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!