Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha már félek...

Mit tegyek ha már félek elindulni vele sétálni, nagyon megvisel lelkileg az a rengeteg kellemetlen helyzet, amibe a kutyám hoz?!

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9765219-a-7-..


Ez is én írtam ki, de már tehetetlennek érzem magam. Kutyaiskolába se vihetem ilyen viselkedéssel, és egyelőre pénzem sem lenne rá. Egy hete van itt, tudom ez nem nagy idő, de igyekszem nevelni-tanítani, és egész ügyes jól haladunk, de amint lemegyünk és meglát egy kutyát elszabadul a pokol.

Aztán az a sok szánakozó pillantás is, egyszerűen nekem már sok


2019. febr. 26. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Milyen nyakörvvel sétáltatod?
2019. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem nyakörvet használunk, mivel mopszról van szó így mindig hámban viszem le.
2019. febr. 26. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A kutyaiskola azért van, hogy segítse a gazdát helyesen irányítani a kutyát.

Merre élsz? Pesten pl van jó néhány olyan iskola, ahol szocializációs foglalkozás van. Nincs általában olyan ára, mint bármilyen más képzésnek.

Neten nem lehet tanácsot adni, hogyan szoktasd le erről a viselkedésről a kutyát, mert a te reakciód nem biztos, hogy megfelelő lenne.

2019. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Könnyű mondani, de tegyél magasról a szánakozó pillantásokra! Ha nem tudod kutyaiskolába vinni, de vannak kutyás ismerőseid, akkor érdemes lenne megbeszélni velük, hogy semleges területen korzóznak a kutyájukkal, te olyan közel mész a kutyáddal, amikor már látod, hogy kezdene feszülni és megpróbálod elvonni a figyelmét a másik kutyáról, például leültetni. Vagy te tanítod egy parkban a kutyádat és ők addig tőletek távolabb sétálgatnak. Ismerek olyat, aki korábban 3 hónapig a kutyaiskola körül körözött a kutyájával (egyre közelebb ahhoz), hogy szokja a kutya a többi kutyát. Mire megismerkedtünk, a kutya - többnyire balhé nélkül - részt vett a foglalkozásokon.

Egy próbát azért megérne, hogy a környéketeken foglalkozik-e valamelyik iskola rehabilitációval és mennyiért.

2019. febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Ivartalanítasd.
2019. febr. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha fizikailag bírsz vele, akkor menjetek csak minél többet, úgy tudtok gyakorolni! egy hét még semmi, te is tudod. Az emberek meg ne érdekeljenek!
2019. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Gyakoroljatok. Először az én kutyáim is mindig megugatták a többi kutyát. De egyre kevésbé csinálják. Egyébként én is szánakozva néznék rád egy mopsszal a lábadnál... De ez a te dolgod, szard le
2019. febr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld le a hámot nyakörvre. Attól, hogy mopsz elbírja.


Egy hete van nálad, csodát ne várj, hisz téged sem ismer eléggé, a köztetek lévő kapcsolat még semmi. Ha kajával jól motiválható, tanitsd meg neki a figyelj parancsot. Nézzen rád, ha ez a parancs. És indulás gyakorolni. Először otthon, majd lent ingerszegény környezetben, majd emberek között, és jöhetnek a kutyák. Hosszú folyamat, de megéri.


(kutyaiskolába általában nem azok a kutyák járnak akik tökéletesen viselkednek, úgyhogy ezt a kifogást nem is nagyon értem)

2019. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mopszra is lehet nyakörvet tenni.
2019. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bodnar edit ***** válasza:
Hát furának tartom, hogy ilyen kis testű kutyával nem bírsz, és csak egy hete van nálad, és azt várod tőle fogadjon szót! Te vagy a falkavezér, és nem fordítva! Egyébként több év, én nem mentem vele iskolába, kb. két évembe került. mire póráz nélkül mentünk, de nálam volt azért, és megtanítottam , csak a fára pisilünk, ajtóra, sarokra, autókerékre, oszlopra, telefonfülkére, nem!Nem szaladunk át a túloldalra, és ha leültetem, mondom, marad...nem jön engedély nélkül utánam. A sarkon megvár, sok-sok tanítás, türelem, gyakorlás! Ne add fel!
2019. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!