Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bevállalja tok...

Szerintetek bevállalja tok még egy kutyát?

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején. 8 éves koromban kaptam a kutyámat. Akkor még az előző házukban éltünk, majd elköltöztünk egy másikba, ami az előzővel ellentétben sorház volt, sok lépcsővel, kb.10 m²-es kerttel, így a kutyáinkat (az első kutya mellé jött egy második is, ő idősebben került hozzánk, már jópár éve elpusztult), inkább otthagyták az előző háznál, ami hobbiként szolgált, illetve amíg élt a dédim, ő beköltözött oda. Naponta többször jártam át én Apummal, tesóimmal. Tanítottuk sétáltattuk a kutyákat ha nem is naponta, de heti min.3-4 alkalommal. Az első kutya 2004-ben jött(pár hónapos volt) 2008-ban költöztünk el. A dédim 2012-ben halt meg. Azóta én is, tesóim is idősebbek lettünk, naponta jártunk velük sétálni, kutyás társaságba stb. Tudom, nem ez a legjobb tartási mód, de még mindig jobb életük volt, mint a legtöbb kutyának. Télen fűtött mellékhelyiségben aludtak például, egész jó tápot ettek, volt velük foglalkozva, mint írtam. Majd az idősebb kutya elpusztult, ez 2013-ban volt,, halála után kkerült hozzánk a másik kutyánk, aki egy akkor

kb 1. éves labrador-vizsla keverék volt. Ő azóta is nagyszerűen van. A séták ezután is megvoltak, sőt az új kutyával Apum legvizsgázott, jár vele vadászni. Ezután 2015-ben egyetemre mentem, alatta dolgoztam, szülőváromban helyezkedtem el, szüleimtől nem messze. Szerencsére könnyen találtam állást, illetve bérlek egy kis kertes házat a város külperemén.

A kutyákat (mivel úgy gondolom, hogy jobb nekik itt, mint a lakatlan telken, bár hangsúlyozom, van velük foglalkozva), magammal hoztam.

Mivel mindig is nagy kutyás voltam, így örökbefogadtam az új házba költözés után 2-3 hónappal egy nj-mali mixet, a környező gyepmesteri telepről. Régi álomkutyám mindkettő, vele azóta is öv-zek, illetve ipo-zunk. Ezután az nj-mali mix után a Jófogáson találtam egy (cigányoktól, tartási körülményeket inkább nem firtatom, gondolom el tudjátok képzelni) hoztam el a 4.kutyámat, aki egy dobermann. Igen, hirtelen döntés volt, de nem akartam, hogy olyan emberhez kerüljön, aki hasonlóan körülmények között tartaná.

Szóval jelenleg az öreg keverékem elvan, nyilván már nem kifejezetten aktív, de korához képest kifejezetten jó állapotban van. A vizsla-labi mixet gyakran viszi Apum magával vadászni, de ettől függetlenül nálam él. Az nj-mali mixszel, mint írtam, öv-zek, aki ahhoz képest, hogy előtte nem volt képezve, baromi ügyes, remélem az év vége felé versenyre is eljutunk. A dobival már a szocializációnál egész jól tartunk, napról napra fejlődik. Ahhoz képest, hogy hogy viselkedett, amikor elhoztam tényleg nagyon igyekszik, jó esze van.

Szóval a probélmám:

Tudom, már így is van elég kutya, de... Szerintetek mennyire lenne "sok" egy 5.kutya? Tudom, az én döntésem, ezt nekem kell tudnom, de nyilván külső szemlélőként máshogyan vélekedtek erről, mint én. Napi séta megvan (egy erdős-mezős területtől nem messze lakom, szóval van hely kitombolni magukat).

Egyébként agarat szeretnék, egyszerűen beléjük szerettem :D azt gondolom, hogy nyugodtan el lenne egy ekkora falkában, hiszen alapjáraton nem egy hiperaktív kutyák.


2019. febr. 27. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom elég sokat és jól foglalkozol velük. Ha anyagilag belefér akkor simán.
2019. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Az egyedüli kutya kötődik a legjobban a gazdájához. Nem sértésként írom, de hozzád kutya nem is tud eleve mélyen kötődni, pedig annál fantasztikusabb érzés nincs. Javaslom próbáld majd ki. Ha meg nem akkor annyit mondanék, hogy nem sok 5.nek ha bírod mindenben és semmiben nem sínylik meg a kutyák.
2019. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, van 4 kutyád. 1 már vénecske, értelemszerűen nem úgy és nem annyit kell vele foglalkozni, mint fiatalon, szóval ő miatta simán lehetne. Van 3 munkakutyád, még ha a vadászkutya nem is veled dolgozik. Ott a mali és a dobi. A malival IPOzol, szóval gondolom a dobival is fogsz. Az még úgy is húzós, ha csak ketten vannak, mondjuk mindkettővel naponta-kétnaponta 1 órát foglalkozni kell egyedül is, a séták és hasonlókon túl (ahol mind ott vannak).

Ezek mellé szeretnél egy agarat, akivel ha igazán ki akarod elégíteni az igényeit, coursing vagy agárpálya kipróbálása lenne a jó, mondjuk havonta 1-2-3 alkalommal, meg naponta fejleszteni a sebességét, a zsákmányosságát.

Szerintem nem is a mindennapi általános foglalkozással (séta, játék, etetés, ilyenek) lenne a gond, hanem a 3 általad képzett munkakutya igényeinek kielégítése lenne a nehezen kivitelezhető. Gondolom van munkád, családod, és egy nap is csak 24 óra :D

2019. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idős vagy, de én a helyedben elgondolkoznék, mit csinálok majd ennyi kutyával ha beüt a család. Mert lehet hogy most tenger szabadidőd van, de sokáig élnek a kutyáid és ha közben érkezik pár poronty, az nagyban megnehezítené a dolgot.
2019. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bevállalhatnád, a két munkakutyád mellett az agár kb csak biodíszlet lesz :) (ezt értsd jól, a szó pozitív értelmében)


Viszont furcsán hangzik, de én speciell úgy érzem, hogy két versenykutya után már nagyon nehezen fogadnék el egy jóval kevésbé motivált harmadikat, aki nem azt figyelné folyamatosan, hogy milyen utasításokat adok ki neki. Az agarakat én eléggé alulmotivált/makacs kutyáknak tartom, akikkel kevésbé lehet közösen sportolni. Ezt a fajta gondolkodásmódot már több kutyás ismerősömnél is észrevettem(van aki bevallja, van, aki nem).

2019. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én úgy csinálnám, hasonlóan 4 kutyám van és az első öregecske, és az 5. nagyon érik már :))


szóval én úgy csinálnám, hogy előbb az öregecskét elvinném szűrővizsgálatokra (vér-szem-szív-belső szervek) hogy minden rendben van-e, mivel ha jön a következő, és kibukik, hogy az öreg pedig sajnos nagyon beteg lett idő közben, akkor hatalmas anyagi 'teher' lesz hirtelen a fejetek felett :(

én mindenképpen támogatom egyébként az 5. kutyás ötleted, kevés olyan gazda van aki ennyit tud és ennyire szívesen is foglalkozik a kutyáival.

2019. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!