Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyának...

Szerintetek melyik kutyának van nagyobb esélye, hogy gazdira találjon? (többi lent) Indokokat is írjatok!

Figyelt kérdés

Adott két közepes termetű kutya. Az egyik barna-fekete, és kicsit antiszociális. Sokszor odakap, bár ez már javult, de a nyakához továbbra se lehet nyúlni.

A másik kutya tiszta fekete, és egy sajnálatos baleset miatt az egyik lábának egy részét amputálni kellett.



2019. febr. 27. 20:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, az kimaradt, hogy mindkét kutya kb 5 éves.
2019. febr. 27. 20:44
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre nehéz így válaszolni. Mindkettőnek megvan az esélye, hogy gazdira találjon, hiszen vannak olyan elszánt emberek (szerencsére), akiknek idejük, szeretetük engedi az ilyen állatok befogadását.

Én úgy írom ezt a kommentet, hogy ha lenne rá lehetőségem (nem panel lakásban laknék, nem dolgoznék 10 órákat) én nagyon szívesen befogadnám bármelyiküket. Mert szerintem nincs annál nagyobb boldogság, amikor egy kutya a bizalmába fogad, attól kezdve pedig nem kapkod. Biztos érhette valami trauma szegényt. :(

Az amputált kutyusról nem sokat tudok mondani, egyszer a Deák téren láttam egy háromlábú kutyát a gazdijával és teljesen természetesnek hatott a látvány, mert tiszta boldog volt a kutyus, csóválta a farkát, ugrándozott.

2019. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi is panelban lakunk sajnos, 1,5 szobás. Plusz anyagi helyzet miatt sajnos csak egy kutyát engedhetünk meg magunknak, csak az esélytelenebbnek szeretnénk esélyt adni.
2019. febr. 27. 20:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem is a bizalmamba kell fogadom a kutyát.

Azaz ha bármikor is is felém, nem véletlenül, akkor nem lenne meg..

Sose tudnék vele egy szobában aludni, stb...

Szóval én a fekete kutyát fogandam örökbe.

2019. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi az esélye van mindkettőnek.

Mind a kettő esetben elszánt, állatszerető gazdira van szükség.

Személy szerint, én azt fogadnám örökbe, amelyik engem kiválaszt. Onnantól kezdve, hogy a bizalmába fogadott, nem számít hogy azért kell türelem, mert esetleg korábban bántalmazták, vagy azért mert nehézkesebb számára a járás.

De esély mindig van.

Remélem a válaszok nem abban segítenek dönteni, hogy a gyepin melyiket altassák el. Mert nincs esélye. :(

2019. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Most olvasom, hogy saját részre lenne a választás.

Panelba. Akkor viszont nem az esély a kérdés. Sajnos.


A kutyát sétáltatni is kell, pórázt, hámot ráadni. Így, kicsit nehézkes és talán a kutyus számára is frusztráló lehet. Olyan kutyust, aki még bizalmatlan az emberekkel csak kertbe fogadnám be, vagy kinti, benti kutyusnak, de mindenképpen kertes házba.

2019. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5-ös menhelyen van mindkettő, nem altatják őket :)

Csak olyan elszomorító, ha évekig vár egy kutya.

2019. febr. 27. 21:15
 8/13 A kérdező kommentje:
#6-os fejlődött már a kutya, már egész szépen sétál pórázon :)
2019. febr. 27. 21:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámíthatatlan,odakapós kutyát nem vinnék haza soha,a családom testi épségét és a gyerek ujját nem kockáztatnám. Az amputált kutya ha nincs semmi viselkedési problémája jöhetne. Ugyan úgy tudnak futni,ugrálni,labdázni 3 lábbal is mint néggyel,maximum behívnám este aludni, mert jobban aggódnék érte.
2019. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az amputáltnak


Kb problémamentes vele az együttélés és kicsit hősnek érezheted magad. A jelenlegi kutyáimnak bátran turkálhatok a szájában és ez nagyon sok mindent megkönnyít.(gyógyszerbeadás, dolgok elvétele, ha valami baj van, egyszerűbb megvizsgálni stb) A harapós kutyát konkrétan sétálni nem tudnám elvinni.

2019. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!