Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak? A kutyam...

Mit csinaljak? A kutyam lenyelt egy darab alufoliat

Figyelt kérdés
Adtam a kutyamnak enni es kozben nyitva volt az ajto es bejott. En egy pillanatra kimentem a konyhabol es azt lattam hogy foliastul eszi a kajat. Megprobaltam kivenni a szajabol de nem engedte es csak morgott. (atlaszto alufolia volt) Es nagyon nagyon aggódok erte mert meg sose volt ilyen mindig nagyon figyeltem ra:( Nagyon szeretem a kutyámat es nem szeretnem elvesziteni:( Vele nottem fel:( Mit tegyunk? Kifogja kakilni?

2019. febr. 27. 21:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mekkora darab fólia volt? Mekkora a kutya?

Jó eséllyel átmegy rajta, de ha hányik, vagy székrekedése lesz, akkor mindenképp irány az orvos.

2019. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Milyen az az átlátszó alufólia? Folpack? Mekkora darabot nyelt le belőle? Mekkora a kutya?

Mert ha egy nagy németjuhász nyelt le egy fél centis darabot, akkor semmi baja nem lesz.

De ha egy kicsi csivava nyelt le egy 9-10 centis darabot, akkor nyilván rögtön állatorvos.

De nyugodj meg, meghalni biztos nem fog! Gondolom nem egy gurigányit evett meg belőle.

2019. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Ja és a kutyát meg kéne tanítani hogy a gazdájára nem moroghat, még ha a szájából veszed ki az ételt, akkor sem. Mint a példa mutatja, életet menthet.
2019. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hat a kutya 40kg es igen folpack csak nem jutott eszembe a neve. Hat egy kiflire valonyit
2019. febr. 27. 21:56
 5/20 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes kutya de ha a szajabol akarunk kivenni valamit akkor morog
2019. febr. 27. 21:57
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon remelem hogy nem lesz semmi baja:(
2019. febr. 27. 22:00
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kiflire valónyit úgy érted hogy ami körbeér egy kiflit? Az elég sok. Jó esetben összeáll egy gombócba és kikakálja, de ha furcsán kezd viselkedni akkor vidd a dokihoz.
2019. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Jóisten! Egy kiflire valónyit? Azt hittem egy-két centiset! Azonnal állatorvos! Az a kutya számára emészthetetlen. A beleire rá is tekeredhet. Bélelzáródást is okozhat. Ha nem hányt eddig, szerencse ha műtét nélkül megússzátok!

2019. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A folpack gyakorlatilag cellulóz, normál esetben simán csak átmegy a szervezeten. Ha nagy, összefüggő darabot nyelt le, akkor viszont bélelzáródást is okozhat, ami beavatkozás nélkül néhány óra alatt akár végzetes is lehet, mert az elhalt bélszakaszt nem lehet pótolni... Szóval figyeld és a legkisebb gyanús jelre vidd el orvoshoz! Ha székel, akkor nézd meg a székletét, hogy van-e nyoma a folpacknak.
2019. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

2-es, ismét

Jó az túlzás, hogy lehet műtét lesz, de egy kiflire valónyi akkor is sok, sőt rengeteg! Reménykedjetek, hogy összeáll egy gombócba, mert ha nem, akk tényleg rátekeredhet a beleire. Szerinte, azért vigyétek el még ma állatorvoshoz, ha ez nagyon nagyon nem lehetséges, akk max. holnap, ha addig nem kakálja ki.

2019. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!