Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az uszkárokr...

Mi a véleményetek az uszkárokról? Mi a tapasztalatok a fajtával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék egy apricot színű törpe uszit de még hónapok kérdése és érdekelne mi a fajta jellemzői?
2019. febr. 28. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hosszú lenne, privát üzenetben elküldtem.
2019. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nincs velük saját tapasztalatom, viszont a környéken van ilyen kutya is, akiket séták alkalmával látok, ők nyugodt kutyák, szépen gondozottak. Állítólag nem hullik a szőrük, de kozmetikába menni kell velük.
2019. febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk uszkárunk van. Valóban nem hullik a szőrük. De tényleg kozmetikába kell vinni őket. Nagyon jók családba, gyerek mellé. Megfelelő foglalkozással "tündériek". Nem véletlen FCI IX. fajtacsoport (társasági kutyák). Terápiás kutyának, segítőkutyának (jelző kutyának is) kiválóan alkalmasak (megfelelő vizsga után). Azt szoktuk mondani igazi plüsskutyák minden tekintetben.
2019. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Akkor jelentkeznék ügyeletes r0hadéknak.


Nincs uszkárom. Lehetett volna, de nem alkalmas az időpont. Viszont annyit vagyok a fajta közelében, hogy beleszerettem, úgyhogy a 10 éves tervben benne van.


Kezdjük azzal, hogy az egyik legintelligensebb kutyafajtáról van szó, vadász felmenőkkel, szóval elég messze áll a nyugodt plüsskutyától.

Intelligensebben nagyon sok embernél, akit ismerek - ez papíron jól hangzik, de ha nem tudsz mit kezdeni a fene nagy eszükkel, akkor elszórakoztatják saját magukat és az fájni fog. Tanulékonyak - a hülyeség is ugyanúgy ragad rájuk, mint a jó. Szóval Kérdező, ha ezt a kérdést úgy kell érteni, hogy "nagyon régóta" szabol utánanézni a fajtajellemzőknek, akkor kutya sem való neked, nemhogy uszkár.

Családcentrikusak, érzékenyek. Az érzékenységüket ki lehet használni (pl. terápiás kutya képzés), viszont igényel némi odafigyelést is, pl. át tudják venni a család feszültségét, de a nevelésüknél is figyelni kell. Egy kellően hülye kiképző tönkre tudja tenni a kutyát.

Idegenekkel szemben tartózkodóak - figyelni kell, mert át tud fordulni agresszióba.


Uszkárt én azoknak ajánlanék, akik:

- szeretnék kipróbálni magukat kutyás sportban

- akik nem le akarják tudni a kutya alapképzését, hanem folyamatosan tanulni, gyakorolni szeretnének vele

- akinek mindenhová viszik a kutyájukat, ahová csak lehet, legyen az futás, rokonlátogatás, jóga óra, kávézás, vásárlás.

2019. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
"szóval elég messze áll a nyugodt plüsskutyától" - Akármilyen felmenői vannak egy kutyának, ha megfelelően van nevelve, akkor az nyugodt. Nincs olyan kutya, aki nem megfelelő neveléssel minden körülmények között nyugodtan viselkedne, akármilyen fajta.
2019. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

A legokosabb a standard uszkár (óriás). A dobermannál nagyobb, gyorsan, sportosabb, családszerető, vidám, remek kutya. Mindent megért, a gazdi a mindene.


A legdrágább, legkedveltebb a törpeuszkár.


A legkisebb a szobatisztasággal hadilábon álló toy uszkár. A kis kutyák közt okosnak számít. Rendkívül cuki.

2019. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!