Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok csivavát venni?

Hol tudok csivavát venni?

Figyelt kérdés
Ha Nógrád megyében van lehetőség rá, azt előnyben részesíteném, de nyitott vagyok mindenre. Elsősorban a rövidszőrűek érdekelnének. :)

2019. febr. 28. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Keressek rá helyetted a Google segítségével?

Ha már ez sem megy, hogy akarod gondozni?


Vagy...arra vársz, hogy majd most rád ír egy szaporító, privátban, hogy "Há nekem vanik 31 kicsi, elpotázom 25é, ha kő nekede" ?

2019. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Miért van hosszú szőrű csivava is???
2019. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Facebookon van egy csomó állatvédő egyesületnek, menhelynek oldala. Tőlük lehet örökbe fogadni.

Ne vegyél, mert azzal csak pénzeled az idióta szaporítókat.

Inkább ments meg egy kis állatot azzal, hogy örökbe fogadod.

2019. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

[link]

Itt tudsz örökbe fogadni. Szerintem ez a legjobb megoldás. Vagy tenyésztőt keresni. Ilyen jofogas szintű oldalakrol ne vásárolj kérlek

2019. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Ezt nem értem.Csivava fajmentő egyesület.Akkor akik tőlük fogadnak be állatot,azok fajtiszták ,vagy árván hagyott nem fajtiszta csivavák ?
2019. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Keress tenyésztőt. A fajtamentőkkel csak a baj van.

Nem kevés elvárásuk van a gazdi jelöltek felé. Vidékre nem is adnak kutyát általában.

2019. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5

A helyes megnevezés FAJTATISZTA. faj=kutya fajta=csivava

Egyébként igen! A fajtamentés általában az adott fajtájú kutyákra specializálódik. Így fajtatiszta, vagy fajtajellegű keverékek (csivavának néz ki, de nem bizonyítható a származása) vannak náluk. Előfordul törzskönyves is, mert őket is megunhatják ám.

2019. febr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6.-nak.


"Vidékre nem is adnak kutyát általában."


Nem csivavásnál, de haveromék is így jártak! Normális, diplomás srác és a felesége sem buta tahó, de amikor elmondták X fajtamentőknél, hogy vidékre vinnék az ebet, ott közölték, hogy falura nem adnak! ÉS!!! Mikor haverék kiírták a Fosbúkra, még privátban feljelentéssel fenyegetőztek!

2019. febr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem volna örökbe fogadni a munkavonalas német juhászom mellé egy másik fajtát (nem írom le honnan). Van egy nagy kertem, a kutyának saját medence, napi séta, kirándulás, túrázás, úszás, nyaralás, játék, futtató stb.


Alapvetően nagytestűt szerettem volna, aki kinti, ahogy az enyém is. Természetesen ha nagy meleg van vagy ha mínusz, akkor bejöhet a házba, de az enyémnek erre nincs igénye, fűtött háza is van.


Már akkor furán néztem amikor megkérdezték, hogy mennyi a jövedelmem a férjemmel. Erre még úgy válaszoltam is.

Aztán mondtam, hogy 90%-ban a kertben lenne, de ez nyilván nem azt jelenti, hogy kivágom dísznek aztán rá se nézek csak lökök elé valami moslékot és heti 1x sétálunk.


Több játéka és marhasága van a kutyámnak szerintem mint 1 gyereknek és többet van vele foglalkozva mint sok másik kutyával, mindenhova jön velünk. Szerintem arany élete van.


A vége az lett, hogy azt mondták, ők ILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÉ nem adnak állatot.

Ezért a kutya amit kinéztem, még a mai napig is a rácsok mögött van, mert nem lakáskutyának szántam a kanapéra. :D


Úgyhogy vettem egyet 150.000 forintért és ennyiben maradtunk. Egyébként köszöni szépen jól van, bent alszik az előszobában, mert amíg ilyen kicsi nem hagyom a kertben. Már tud ülni, maradni és nagyon jó élete lesz.


Nem mellesleg ez az egyesület (is) sír, hogy nincs hely, nincs gazdi, kellenek az ideiglenesek, kell az 1%, kell az adomány, kell a kaja, állatorvosi költségek stb. És nem kevés "adományt" fizettem volna a kutyáért.


És nemcsak nekem volt ilyen rossz tapasztalatom, hanem több (szintén kutyab...i) ismerősöm is járt már így.


A szaporítást természetesen nem támogatom, de én is annak a híve lettem, hogy ha mindenképp egy adotr fajtába van valaki beleszerelmesedve, akkor vegye meg többszázezerért.

2019. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha már ennyire konkrétak vagyunk, akkor a alfaj=kutya

Fajta=csivava

A faj a szürke farkas, aminek egy alfaja a háziasított kutya őse.

2019. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!