Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Samoyed velemeny, tapasztalat?

Samoyed velemeny, tapasztalat?

Figyelt kérdés
2019. márc. 2. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nekem malamutjaim vannak. Hasonló,mert a szanhuzok általában hasonlóak egymáshoz. Nos, mint két ördög olyanok . Nagyon rosszak. Rengeteg türelem kell hozzájuk,nagy tér (nálunk a kertbe vannak) viszont a kerítés legyen eros, és kiashatatlan mert szöknek! Következetesen kell őket nevelni kiskoruktol kezdve,mert ha félvállról veszed,akkor ki tudnak akasztani idegileg. Engem meg így is ki szoktak neha, pedig suliba is járunk. Nagyon makacsok,nem fognak egyből rad hallgatni. Kicsit jatekosabban kell őket tanítani,mert hamar megunnak mindent. De amúgy nagyon szeretni valóak olyanok mint egy farkas❤️ Jatekosak nagyon , szerintem jobb,ha ketten vannak. Nálunk egesznap lefoglalják egymást amióta ketten vannak, amikor csak egy kutya volt, egesznap játszani kellett vele,mert nehezen farad le. Nem egy házőrző típus,egyből vonyitanak az idegen emberekre,persze ha bejon valaki,akkor már mennek oda nyalizni nekik. Szóval én kezdő gazdiknak,és olyanoknak akiknek nincsen idejük nem nagyon ajánlom a szanhuzo kutyákat. Mert kicsit több odafigyelés kell nekik,mint pl más kutyáknak. Van egy Staffim is. O pl sokkal értelmesebb, jobban hallgat rám , és nem akaszt ki idegileg,mint neha a malamutok 😂
2019. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég költözött egy a környékünkre. Döbbenetesen beszédes :D Ezt úgy kell érteni, hogy sokkal többet használja a hangját az érzelmei kifejezésére mint más kutyák. Fajtajelleg. Jól nevelt, kiegyensúlyozott, megfelelően lemozgatott kutya esetében ez bőven benne van a "vicces / aranyos" kategóriában. Viszont unatkozó vagy egyéb problémás kutya esetében könnyen átcsaphat rémesen idegesítőbe.
2019. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszájú, az biztos :D Megfelelő nevelés mellett nagyon jó társ lehet belőle. Sajnos én viszont csak olyan samoyed-del találkoztam eddig, akivel a gazdája nem nagyon bírt, visszahívni nem tudta, labdát elvenni tőle sem, plusz a kutya nem egyszer rágta szét + ette meg más kutyák labdáját - egyszer villogósat elektronikával együtt nyelt be. De ez mind a gazda hibája, szóval megfelelő nevelés, határozottság, akár kutya suli mellett szerintem jó választás a közegtől függőben.
2019. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Jo kutyak, ertelmesek, nem lognak az ember nyakan mindig, de ha olyanja van levakarhatatlanok. Viszont hatarozott iranyitast igenyel, nert eleg makacsok, es jobb esetben csak szofogadatlan kesz, rosszabb esetben ha dominans az egyed akar harapos is lehet. Mar kolyokkorban kell elkezdeni a fegyelmezest de fizikai bantalmazast nem birna, mint ahogy semmilyen mas kutya. Ertelmes igy eleg hamar ra fog jonni hogy hol a helye. Ha kiegyensulyozott akkor pedig egy nagyon vidam kis eb lesz belole 🙂
2019. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!