Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatás közben...

Dianne Styles kérdése:

Kutya sétáltatás közben titeket támadott már meg másik kutya?

Figyelt kérdés
A kutyámmal tegnap elmentünk sétálni a megszokott kis körünket mentünk. Szájkosárban szoktam sétáltatni mivel kis korában rosszul szocializálódott, 2 hetesen el lökte az anyukája így egy családban nőt fel, az állatorvosunk szerint is nem kutyának érzi magát hanem embernek, teljesen úgy viselkedik mint ha ő is egy családtag lenne. A családja a mindene, egyáltalán nem agresszív velünk szemben és ha kis gyerek megy a közelébe rettentően türelmes. De van egy kis probléma azzal, hogy nem hiszi magáról, hogy kutya. Meg válogatja kiket szeret. Az alkoholistákat és a kötekedős embereket nem szereti akik ignorálják. A kölyök kutyákkal nagyon jól ki jön de ha egy nagyobb testű kutya jön a közelébe sétáltatás közben általában védelmező. A tegnapi nap folyamán sétáltunk és kiszökött a hölgy lába között a kapun egy Stafford kutya, se nyakkörve egyenesen a kutyának ment. Az én kutyám ugye nem tudott védekezni a szájkosár miatt, megadta magát, hogy ne bántsa tovább végül vízzel bírták le szedni róla a másik kutyát. Szerencsére az én kutyámnak nem lett komolyabb sérülése. Ti szoktattok így járni? Hogy megtámad titeket egy másik kutya kutyasétáltatás közben?

2019. márc. 2. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Esetleg kutyasuliba el kéne vinni, szocializációja kulcsfontosságú, illetve a gazda határozottsága, ami még megelőzheti az ilyen szituációkat...

Illetve az ivartalanított kutyák kissé nyugodtabbak.

2019. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Jártam már így, el is engedtem a pórázt hogy tudja magát védeni bár a kutya engem támadott az enyém meg védett. Vér folyásik nem ment a dolog de a gazdit elküldem ... Na oda mer ahelyett hogy a kutyáját hívta volna vissza beült a kocsi és elhajtott, később mentem vissza beszélni vele. Amúgy két 50-60 kilos kanról beszélünk tehát komoly sérülések lehetek volna.
2019. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Az első mondatod alapján a kutyád súlyos szocializációs hiánnyal küzd, jó lenne ha elvinnétek kutyaiskolába vagy egy kiképzőhöz! "embernek érzi magát". Fú, anyám borogass...
2019. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem érzi magát embernek a kutyád, nyugodj meg.


Megfelelő neveléssel a viselkedése kontrollálható, az meg egyáltalán nem baj, hogy a problémás emberekkel nem bratyizik, ne is bratyizzon, ha neadjisten téged támadna meg egy részeg, vagy egy betörő, vagy egy utcai tolvaj például, a kutya védje csak a gazdit és a területét.


De a másik gazdinak is elkélne egy kis fejmosás, és az ő kutyáját is nevelni kéne, meg a gazdit is.


Nem támadott még meg minket másik kutya, de nekem is volt már dolgom olyan gazdikkal, akik nem bírtak a kutyáikkal, csak azt nem értem, hogy akkor miért egy erőteljes nagyobbacska kutyát vállaltak, és miért nem ölebet...

2019. márc. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Engem nem csak kutyasétáltatás közben. Kb reggeli rutin hogy a XIII kerület összes kistestű kutyáját szedegessem magamról munkába menet.


Nem hinném hogy a mélyen tisztelt gazdájukat annyira falhoz vágná anyagilag egy póráz

2019. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Vidéki kertvárosi részen lakok, volt, hogy egyszerre négy rohant nekünk forgalmas út mellett, de a kerítés alatt kibújó agresszorok, nyitott kapun kiszaladó fifikék is gyakoriak. Az utcánkban is van egy tacskó, az is rendszeresen keménykedik velünk. Már felismerem melyik amelyikkel óvatosnak kell lenni és melyikre elég ráijeszteni, hogy visszahúzzon a területére.

Pozitív oldala a dolognak, hogy elég fain reflexeim fejlődtek, a szemem sarkából egyből kiszúrom a legkisebb mozgást is, a leghalkabb körömcsattogásra is felfigyelek. :D Egyébként németjuhászom van, ő is határozott, én is, egyszer kapta el egy boxer a torkát, de a bundája megvédte. Általában azért idáig nem fajulnak a dolgok, a támadó csak ugat, morog, köröz körülöttünk aztán ha kiértünk a területéről leakad rólunk.

2019. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

Tartsd be a sorrendiseg szabalyait meg az elbucsuzas megerezes szabalyait. (Fenel; Kutyapszichologia c konyve leirja)

Jelenleg a kutyad magat tekinti falkavezernek,nem teged. Ha falkavezernek tekint, elotebb vagy.

A szocializacio fontos: jarjatok kutyak koze,h tudja,mikor hogy kell viselkedni.

2019. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!