Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs elleni hogy védekezte...

Kullancs elleni hogy védekeztek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutyámmal tegnap felfedeztünk egy elhagyatott tóparti nádasos helyet, öt kilométeren keresztül egy lélekkel nem találkoztunk, csodálatos volt, hogy póráz nélkül szaladgálhat a kutyám. A mai napon átnéztem, és 8 kilapult, dehidratált döglött kullancsot vettem ki a szőre aljából (nem a bőréből), négyet a szőnyegen találtam döglötten. Foresto nyakörve van, szerencsére hatott. Viszont nagyon ledöbbentem, mert még akkora kullancs populációval nem találkoztam. (És ez csak 80 perces séta volt, nem is egy napos túra) 20 éve járom az erdőt, az előző kutyámmal is, és eddig mindig megúsztuk, talán egyszer-kétszer vettem ki belőle egy-kettőt döglötten.


A kérdésem az lenne, hogy a saját kullancs-bolha elleni spraymet használhatom-e pluszban a kutya szőrére fújva, hogy azonnal lepotyogjanak róla, vagy ne is legyen kedvük rámászni, és még az esély se legyen meg, hogy beljebb vándoroljanak, vagy az már sok lenne, a foresto mellett?


Illetve ti milyen praktikákkal véditek a kutyátokat, és saját magatokat?

Köszi!


2019. márc. 2. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én Nexgard Spectrát használok, az állatorvosom szerint manapság az a leghatékonyabb. Egy kullancs sem volt még benne. Humán készítménnyel nem kísérleteznék, árthat a bőrének + az is árthat, ha lenyalja, és a belébe kerül.
2019. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi Bravecto rágótablettát használunk, ami úgy működik, hogy ahogy a kullancs elkezdené szívni az eb vérét, meghal, és max.12 órán belül "kiesik" .
2019. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szintén Bravecto rágótabletta. + ha erdőbe megyünk túrázni, akkor a láthatósági mellényének a hátára csepegtetek geránium olajat. Magamra is szoktam pár cseppet tenni. Nem szoktunk kullancsot találni.
2019. márc. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!