Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövő héten örökbe fogadunk...

Jövő héten örökbe fogadunk egy kutyát. Mik az első teendők?

Figyelt kérdés

1 hónapja ismerkedünk vele, egy menhelyen van, sétálni szoktuk elvinni. Ivartalanítják és orvosi vizsgálat lesz, mielőtt elhozzuk, ott a papírmunka meglesz, úgy mint chip átírás, stb, egyelőre háza van (udvaron lesz), edények és nyakörv, póráz, szájkosár. Jövő héten felhivom őket, milyen fajta tápot evett eddig, és olyat bevásárolok, egyelőre eddig jutottam. Most ott akadtam el, hogy a kullancsok és bolhák ellen mi lenne a legjobb, a fürdetést amikor kihozzuk, hogy oldjuk meg ilyen hűvös időben, (van olyan kozmetika, ahol csak fürdetnek?), mit szerezzek be még neki?

Közepes termetű, akita jellegű bundája van, jó vastag. 2 éves.


Másik, hogy az ivartalanítás után 3 nappal már velünk lesz, kap gallért, de lehet, hogy le is veszik róla már 1-2 nap múlva. Nagyon fog neki fájni a seb? Mennyire kell kímélni, mire kell vigyázni? Sosem volt még nőnemű állatom ivartalanítva (csak fiú cicám) , és kutyám egyáltalán nem volt még. Bármilyen jótanács jól jön.


2019. márc. 3. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Kíméld amíg be nem gyógyul a seb. Kullancs, bolha ellen a legjobb a nyakörv, de az nem olcsó. Nem kell fürdetned, ha nem disznók mellé viszed dagonyázni. Itt a tavasz, gyakran keféld a szőrét. Egyébként felesleges megkérdezni, hogy milyen tápot kap, mert a menhelyen a legszarabb tápokat kapják a kutyák
2019. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fürdetést azért gondoltam, mert most elég koszos. Pici kennelben van, összekeni magát, ráférne. Köszi a tippeket.
2019. márc. 3. 10:04
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem fog ártani egy kutyakozmetika, de természetesen csak akkor, amikor az ivartalanítás után a hasa teljesen begyógyult. Erre nem elég, hogy a seb látszólag rendben, mert az még nem teljesen szilárd bőrszövet és kaphat egy sérvet az emelgetéstől. Én várnék a kozmetikával 2-3 hónapot. Olyan opció nincs a kozmetikában, hogy csak megfürdetik, mert nem fogják a vizes kutyát a kezedbe nyomni, hanem szárítják, fésülik. Etetését állatorvossal beszéld meg, mert többféle lehetőség van és jó lenne a domináns fajtának (akita) megfelelő étkezést biztosítani neki.

Állatorvos választásnál keress rá a Google-ban a véleményekre és ha van lehetőséged - tehát nem falun élsz, ahol csak egyetlen, miskároláshoz szokott állatorvos van - akkor azt válaszd, amelyikről a legtöbb jó véleményt olvasod!

Sok szép évet kívánok neked a kutyusoddal!:)

2019. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A műtét után még nem szabad fürdetni, majd csak ha teljesen begyógyul a seb. Az orvos, aki kiveszi a varratokat, majd megmondja, hogy mikor érheti víz a sebet.

Kozmetikushoz érdemes vinned, természetesen lehet csak fürdetést kérni.

Mi élősködők ellen Bravecto rágótablettát adunk a kutyáknak, de kérd ki az állatorvos véleményét. Amint elhozzátok, érdemes elvinni ahhoz a dokihoz, akit kiválasztatok, hogy lássa, átvizsgálja és bemutatkozzatok.

Nem lesz vészes a műtét. Pár centis sebe lesz. Azt kell figyelni, hogy ne piszkálja még pár napig.

2019. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

3-as vagyok és azt lehagytam, hogy bolha és kullancs ellen Foresto nyakörvet vegyél, az 8 hónapig hatásos. Igaz, hogy 5-6 ezerbe kerül, de a másik sem olcsó és nem tart ki ennyi ideig.

A szívférgesség ellen meg van a Milbemax tabletta, amit szúnyogszezonban havi egy darab védelmet biztosít, (minden féreg ellen) az állatorvosnál kell venni.

2019. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Keress egy jó állatorvost, olyat akinek van legalább 1 asszisztense és felszerelt (röntgen, ultrahang) rendelője.


Bolha és kullancs ellen legjobb a nyakörv (kiltix, foresto, scalibor) jó a spot is de kicsit drágább és valamivel körülményesebb a használata. Ezenkívül egyre jobban terjed a tabletta viszont az szezonban gyakran hiánycikk és ez a legdrágább a 3 közül. Az ország nagyrészén javasolt a szívféreg elleni védelem is, egyeztess az orvossal ezügyben.


Menhelyen mindenféle olcsó táppal vegyesen etetnek, éppen ami van. Veszel 1-2 kiló akármit, chapy, darling, valami márkatáp és bekeverd azzal amivel majd te etetni szeretnél. Vegyél pár doboz konzervet is, szintén bekeverni a táppal. Ugyanis a menhelyen jellemzően áztatjâk a száraztápot és egy tejbegrízhez hasonló állagú valamivel etetnek amiben összekeverik a különböző száraz és nedves tápokat amit aztán kölyöktől a matuzsálemig minden kutyájuk egyaránt megtud enni, és könnyű adagolni egy merőkanállal.


Ivartalanítas után legalább 1 hónapig ne erőltessétek a fürdetést. Amúgy felesleges is, tápváltás után lefogja dobni a régi bundáját, és kb. 3 hónap alatt szép, egészséges új bundát fog növeszteni. Egy furminátor vagy hasonló utánzattal hetente kikefélve a bundáját fürdetés nélkül is kitisztul a koszos, csimbókos bunda 1 hónap alatt. Tudom mert 3x hoztunk ki kutyát menhelyről, (2 most is itt hortyog mellettem) a furminátor és egy rendes táp minden problémát megold tartósan, csak ki kell várni, hogy lecserélődjön a kutya bundája.

2019. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha szar tápot kapott eddig (pl.pedigree,friskies,chappi stb.) akkor felesleges azt adni továbbra is. Ha szuper prémiummal akarod etetni akkor előtte viszont érdemes középkategóriással kezdeni mert a szuper prémiumoknak nagyon magas a fehérje tartalmuk amit nem minden kutya bír és hasmenést is okozhat.

Kullancs bolha ellen jó a nyakörv is, bár az én kutyám cseppeket kapott most (Advocate) 1 hónapig hatásos 2.500 ft körül van. Van tabletta is az 3 hónapig jó 7.500 ft körül, szóval árban ugyanott vagy.

Fürdetni kell, de nem szabad túlzásba vinni, arra figyelj hogy parabén,szulfát és sls mentes sampon legyen mert ezek baromira irritálhatják a bőrét. Serum márkájú ilyen nekem nagyon bevált, 2.000 ft de baromi sokáig elég és hab állagú szóval nem kell locsolni.

Ivartalanítás után egy darabig ne fürdesd, a gallér az nem jó szerintem, a ruha sokkal jobb jobb helyeken a műtéthez adják.

2019. márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
NAGYON KOSZI :) mindenkinek! Sokat segitettetek!
2019. márc. 6. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!