Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hányhat epét a kutyám?

Tímea *-* kérdése:

Mitől hányhat epét a kutyám?

Figyelt kérdés
A 12 éves németjuhászom egy-két hónapja sárgát szokott hányni. Egyre gyakrabban csinálja van, hogy egy héten többször is. Olvasgattam a neten erről, van aki szerint rossz a táp, van aki szerint az öreg kutyáknál ez gyakori, de van aki egyből azt írta, hogy azonnal állatorvos. Szerintetek vigyem állatorvoshoz? Alapvetően jókedvű, eszik, iszik rendesen, egésznap rohangál, meg ugat. Ilyen idős létére egész jól tartja magát és soha nem volt semmi baja. A tápot én kizárnám, hogy rossz mert a másik kutyánk is azt kapja és neki semmi baja. ( 4 éves, szintén német juhász) Meg eddig is ezt a fajta tápot ette, és csak az utóbbi időkben szokott hányni. Lehet, hogy szimplán csak romlott az emésztése az öregségtől? HA elviszem orvoshoz ő tud vele mit csinálni?

2019. márc. 3. 17:38
 1/2 anonim válasza:
Nekem is egy idősebb kutyám van, és nála is egyre gyakoribb a hányás, annak ellenére, hogy alapvetően neki sincs semmilyen problémája és ő is jól tartja magát. Én elvittem állatorvoshoz, és azt a magyarázatot kaptam, hogy idős kutyáknál ez gyakori, mivel esetleg már rosszabb a foguk, kevésbé tudják megrágni az ételt, és rosszabb az emésztésük. Én vettem kisebb szemű tápot, és semmilyen más dolgot ( húst , csontot) nem adok neki, és azóta javult a helyzet. Szerintem mindenféleképpen vidd el orvoshoz, mert sosem lehet tudni, hogy mi a kiváltó ok.
2019. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2019. márc. 3. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!