Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért véres a széklete a...

Miért véres a széklete a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves Staffordom és tüzel. Most a 2.hetében van, a közepén kb. Ma kezdődött, hogy hasmenése van nagyon. Miután leviszem megint az ajtóban áll. Folyékony állagú a széklete és véres, ez mit jelent? Milyen okai lehetnek ennek? Van valami köze ahhoz, hogy tüzel? Még sosem volt pároztatva és szerintem már késő lenne hozzá. Gondoltam arra, hogy ivartalaníttatom, de úgy tudom, hogy utána bágyadtak, életkedvtelenek lesznek.. Meg attól is félek, hogy már késő lenne ehhez, mert nem bírná a szervezete a műtétet, mivel mondták az orvosok is, hogy 5 év már nagyon a határ az ivartalanításhoz. Ő amúgy is lelkis kutya, mindent a lelkére vesz nagyon nehezen veszi ha valami változás történik az életében, főleg ha orvosi dolog és ugye miután ivartalanítanák a műtét után 10 napig a nyakán lenne az a gallér, hogy ne tudja kiszedni a varratot és tudom, hogy ez nagyon megviselné lelkileg. Szerintetek ivartalanítsam vagy már ne? Nem lesz tőle baja? Nincs túl késő már ehhez?

És a véres széklet mitől lehet? :(



2019. márc. 5. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tüzeléstől fosik véreset. Orvoshoz vidd minél hamarabb.

nem tudom, milyen orvosokkal volt dolgod, de ivartalanítani nem idős egyáltalán az 5 éves kutya.

A lelkivilága pedig csakis a te érzelmed. Milliom kutya túlélte a gallért és az ivartalanítás utáni pár kellemetlen napot.

Nem fog sem bágyadt, sem kedvetlen lenni, ha már felgyógyult.

2019. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kutyim 6 évesen lett ivartalanitva, semmi baja, emiatt ne aggódj.

Viszont a véres széklet belső vérzésre/ rákra utalhat, úgyhogy azonnal dokihoz vele!!!

2019. márc. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

A véres székletnek nagyon sok oka lehet és egyik sem jó kimenetelű. Mindenképp vidd orvoshoz minél előbb!


Egyébként simán lehetne ivartalanítani szerencsétlent. Ha valamitől elmegy az életkedve az a daganat lesz, ami megelőzhető lett volna az ivartalanítással.

2019. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó honnan veszed, hogy daganatos már most a semmiből mikor épp azt írtad előtte, hogy számos oka lehet a véres székletnek? Egyébként tegnap volt csak véres ma már nem volt az és semmi baja, jó kedvű a kutya hálistennek. Itt már mindenki olyan okos, egyből a falra festik az ördögöt. Biztos nem daganatos. És ivartalanítani fogom, szerintem nem késtem le semmiről. Most nem daganatos és ha ivartalanítva lesz akkor még kevesebb lesz az esélye, hogy az legyen. :)

Mindenki egyből azt írja, hogy fussak vele orvoshoz, de az utolsó már daganatot is mond.. Istenem..

Az is lehet, hogy elpattant egy ér a végbelében pl azért volt véres. Mindegy itt mindig mindenki okos...

2019. márc. 6. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!