Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől támadhatja egyik pillana...

Mitől támadhatja egyik pillanatról a másikra az egyik kutya a másikat?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdődött valaki valszeg kaját szórt be nekik, összekaptak, idősebb kutya meg is sérült, de doki lefertőtlenítette a sebét.

Gondoltuk, hogy csak egyszeri alkalom volt, előtte tökéletesen kijöttek, sosem volt komoly verekedés. Hogy ne kószolja be a sebét, az idősebb kutyát bezártuk estére, illetve napközben, miután bekentük a sebét, szintén, hogy ameddig nem vagyunk itthon ne kószolja be.

Ma engedtem ki, jön ki, futna körbe a kertünkben, a másik rohan utána, egyből támadja. Nyilván futok utánuk, a fiatalabbat megfogom a grabancánál, lenyomom a földre, aztán ott tartottam egy jó ideig, majd elengedtem, és bezártam a kennelébe.

Ezután már nem támadta meg, rászóltunk, de végig követte a másik kutyát a szemével, nem akartam, hogy verekedésig menjen a dolog, így tiltottam a másik kutya közeléből.


2019. márc. 6. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
koszolja*
2019. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nézést is tiltsad! Egyértelműen célpontnak tekinti, nem csak magát a verekedést, vagy a viselkedést kell letiltani, hanem ki kell ráncigálni abból a lelkiállapotból, amiben van!

Egyértelműen balhét akar (nem tudom miért) ha észreveszed ezt a vadászó, koncentráló, szuggeráló viselkedést, azonnal keményen tiltsd le!


És vidd őket többször közös sétára.

2019. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"tiltottam a másik kutya közelébő"


Jó, még friss a dolog, de ha sokáig vársz, rögzülhet is ez az állapot!

Előbb utóbb konfrontálódniuk kell, hogy minél többször és minél egyértelműbben fegyelmezhesd őket (nem lehet tudni melyik a hibás !)

mert nem jó, ha sokáig az az utolsó élményük, hogy éppen konkrétan meg akarják ölni a másikat.


Ha kell, legyetek ott többen, hogy hamar le tudjátok őket állítani, utána pedig békét kell teremteni köztük!


A közös sétákat mindenképpen kell csinálni, ha ahhoz is több ember kell az elején, akkor vigyétek őket többen.


De az biztos, hogy ha úgy váltak el, hogy ki akarták nyírni egymást, vagy az egyik a másikat, akkor ha eltiltod őket egymástól, hetek múlva is ugyanott fogják folytatni.

2019. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként hány évesek, és eddig ki volt a dominánsabb?


Fajtájuk, nemük?

2019. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiatalabb nem most lesz/lett ivarérett?
2019. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Várom a továbbiakat.

A fiatalabbal amúgy is járunk suliba, amikor megérkezett vittük az idősebbet is, mert a fiatal totál szociálizálatlan volt, az öreg bármilyen közeledésére is támadta volna. Azóta is járunk, mert engedelmességit akarunk majd vele csinálni. Hátha az oktatók még tudnak valami okosat mondani, következőnek megint visszük mindkettejüket.

Szóval ezt az összeszoktatós-együtt sétálós mizériát már végigjártuk egyszer, csak elég sokáig tartott, nem hittem volna, hogy elölről kell kezdenünk az egészet.


Egyébként egy 1,5-2 éves vizsláról és egy 11 éves (korához képest fitt) keverékről van szó. Az idősebb ivartalanított, a fiatalabb még nem (Apum sajnálja ivartalanítani, de meggyőzés alatt van), de most egyre biztosabb vagyok benne, hogy ő is ivartalanítva lesz minél előbb. Egyelőre a vizslát elvittük futni, hogy jól lefáradjon, és a következő összeengedésnél nyugodt(abb) legyen.

Az esti sétát mindenféleképpen együtt tesszük majd meg, kíváncsi vagyok, hogy pórázon hogy viszonyulnak egymáshoz.

Egyébként nem tudom írtam-e, de az idősebb gyorsan megadta magát mindkét alkalommal, ez még lényeges infó lehet.

2019. márc. 6. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A vizslának kinyílt a csipája. Minden alkalommal, a legapróbb pofátlanságért is tedd helyre. Aztán jót tenne egy ivartalanítás is.
2019. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is arcoskodik a fiatal, hajtja a vére, és valszínűleg az a verekedés belobbantotta nála az alfaságra való törekvést.

Egyébként gyakori, hogy állatorvos látogatása után az otthon maradt állat (legyen az kutya, macska) ellenségesen viszonyul a másikhoz. Teszik ezt az idegen szagok miatt. Nem egy helyen hallottam, olvastam ilyen sztorikról.

Nálunk pedig a féltékenység volt az ok ilyen esetben. Az idős bent lehetett veletek, és erre irigykedni kezd a fiatal. Haragszik a másikra, és ölre megy a figyelmetekért. Dettó ugyanez zajlott le a kutyáinknál. A miénk szerencsére csak morgással nyilvánította ki a nemtetszését, és még időben helyretettük. Elővettem a keményebbik felemet, és az erős kezet, aztán azon nyomban visszahelyeztem a ranglétrán az addigi helyére. (Nem, megverni nem kellett, de volt dominanciagyakorlat, meg parancsolgatás, fegyelmezés rogyásig. Megértette...az időset tilos bántani.)

2019. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!