Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker használata a kutyaneve...

Klikker használata a kutyanevelésben?

Figyelt kérdés

Szerintetek a klikker használ-e a kicsit problémás kutya nevelésében?

Esetleg valakinek van-e tapasztalata?


2010. júl. 2. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem nem használt, de remélem Neked beválik!
2010. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A klikkert a tanításhoz használjuk (nekem nagyon jól működik, kb. csodákra képes) de problémás kutya nevelésében a viszony helyreállítása a fontos, mellette a klikkert kiegészítőként tanításhoz tudod használni, ami szintén javítja a kapcsolat minőségét, de a nevelést nem helyettesíti. A viszonyrendezést pedig kezdd úgy, hogy elolvasod ezt a cikket, meg az alatta levő folytatásait: [link]


Ha akarsz mellette tanítani is, meg pozitívan kondícionálni, azt is megteheted, böngészd egy kicsit a klikker.hu-t.

2010. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen problémás ? agresszív ?
2010. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem agressziv. Nem igazán akar még szót fogadni. Fajtájából adódóan /pumi keverék/ elég ugatós, és nagyon ugra-bugra, de ez nem baj, csak néha amikor ezt mellőzni kellene, akkor még nem hallgat a szóra.
2010. júl. 2. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől még nem problémás egy kutya. Azt írtad, hogy nem baj, hogy felugrál, csak mikor, épp nem kéne. Ebből én azt szűrtem le, hogy néha megengeditek neki, néha meg nem. Ha ez így van, akkor ez a baj, hogy nem vagytok vele következetes. A kutyánál nincs olyan, hogy valamit néha szabad, néha nem. Ilyeneknél segíthet a klikker, szóval annak segítségével meg tudod neki tanítani, hogy mi a helyes viselkedés (pl. felugrálás helyett ülve üldögél), de ez csak akkor működik, ha mindig így jártok el. Ehhez mondjuk nem feltétlen kell klikker.
2010. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés is megelőzhető lett volna a google használatával.

Amúgy ez esetben nem problémás kutyát, hanem problémás gazdát sejtek a háttérben. Ha a kutya nem fogad szót, az mindig a gazda hibája. Művelődj kutyanevelés témában, aztán döntsd el, hogy neki akarsz-e állni klikkerezni (ami szuper dolog, csak legyen hozzá türelme az embernek), vagy megoldod hagyományos módon.

2010. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Mert ha még fiatal, akkor túl komoly koncentrációt nem várhatsz tőle. Viszont mivel szeleburdi a kutyus, nagyon sokat segíthet szerintem a koncetráció javításában, illetve nála akkor gondolom különösen nehezen megy pl. a szemkontaktus megtartása, amihez szintén jó szolgálatot tud tenni a klikker. Illetve ugatásról is le lehet szoktatni klikkerrel, de nem olyan könnyen használható eszköz, mint amilyennek tűnik.


Én annó nekiálltam magamtól könyvből klikkerezni, de semmire nem mentem vele, fel is adtam. Aztán a suliban megtanították szakszerűen használni, azóta én is azt vallom, hogy csodaszer.

De ha nincs elég kitartásod, meg türelmed, meg háttérismereted, akkor nem biztos, hogy menni fog.


Viszont mondjuk 500 ft egy ilyen kütyü, tehát veszteni nem veszthetsz vele, ha megveszed. Nézegesd a www.klikker.hu-t, ott elég jól le vannak írva az alapok.

2010. júl. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A klikker tényleg egy csodaszer, szerintem a legokosabb találmány a kutya tanításánál.

Egy nyitja van, megfelelően kell használni. Csak annál nem válik be, aki nem megfelelően bánik vele.

Ezt elég nehéz könyvekből megtanulni, mi a kutyaiskolában használjuk és ott megtanítottak rá, hogy kell használni és egy csodafegyver.

Bár a kutya-gazda problémák nem ettől oldódnak meg, ez csak maga a tanulási folyamatban segítség :)

2010. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:31


Ő egy 1 éves kutyus, aki utcáról lett mentve, és nem tudjuk, hogy milyen volt az előélete.

2010. júl. 5. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!