Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben a láb mellett...

Ebben az esetben a láb melletti sétát, hogy tanítsam következetesen?

Figyelt kérdés

Olvastam azt, hogy amint megelőz, váltsak hirtelen irányt, azonban ilyenkor van, hogy lecövekel. Az alap parancsok mennek: ül, fekszik, gyerek ide, marad. Forgalmas helyen is szót fogad. Persze még messze a cél, némelyik kutya még ki tudja zökkenteni, de ha parancsot adunk neki, akkor általában már abbahagyja az ugatást és szót fogad.De olyan mintha nem értené, hogy mit akarok.


Elég forgalmas környéken lakunk, így a pórázról nem engedhetem el az önfeledt szaglászós sétánál sem. Az előző gazditól egy flexit kaptunk.Amúgy egy közepes termetű kutyáról van szó.


Hogyan tudnám neki jelezni, hogy melyik park részen várok el láb melletti sétát és melyiknél szaglászhat ahogy akar? Mert ez is nehézséget okoz, hogy mit és hogy értessek meg vele. Rosszul nem akarom csinálni, azért próbálnék ezután érdeklődni.


2019. márc. 9. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Nem fog ám belehalni a kutya, hogy miután kétszer majd kitépte a kezed a helyéről, hülyét csinált belőled, megrántod a pórázt...
2019. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Van két csodálatos szó:

az egyik: lábhoz!

a másik : mehetsz!

Az utolsó helyett használhatsz bármilyen neked jobban tetsző szót arra, hogy szaglászhat kedvére, persze, amíg a póráz engedi.

2019. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 teljesen jól mondja.

Mi kisvárosban lakunk, csak akkor rakok rá pórázt ha átmegyünk a főúton. Alapból bármerre mehet, de ha az utcákon megyünk akkor csak a járdán. Amikor egy kereszteződéshez érünk szólok neki, hogy "Állj meg"! Megvár ott, leültetem, és átmegyünk együtt az úton (ezt nemrég kezdtük csak el gyakorolni). Ha jön egy kocsi/ gyerek/ masik kutya szólok neki hogy "Lábhoz!" ilyenkor a lábam mellett kell jönnie, és csak akkor van vége a parancsnak ha kimondom hogy "Mehetsz".

Ha tényleg forgalmas helyen laktok/ kötelező a póráz akkor Flexivel is ugyanígy el tudod játszani, de akkor mindig legyenek meg a paracsszavak. Amikor én még tanítgattam a kutyimat Flexivel, akkor amikor már eléggé kihúzta a pórázt, szóltam neki hogy "Lassan" hogy ne rántsa meg nagyon a póráz a nyakát.

Sok sikert:)(

2019. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!