Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni ujonnan erkezet...

Mit adjak enni ujonnan erkezett kutyusomnak? 3 napja van velunk, sovany, es szeretnem formaba hozni.

Figyelt kérdés

Orokbefogadtunk egy kis-kozepes testu, de akita jellegu keverek kutyust, ivartalanitott 2 eves kislany.

Eddig premium tapot adtam csak neki, a menhelyen valami olcso tapot ehetett, es nem is tul sokat, mert nagyon sovany.

Mit javasoltok (pl az Aplha Zooban kaphato minosegi tapok kozul) hogy minel hamarabb jobb husba keruljon? Napi hanyszor? Mennyit? (tudom, ra van irva, de az a normal esetre vonatkozik) Milyen egyebet adjak neki? Barmilyen otletet megfontolok. Azt tudom, mit NEM akarok/fogok (vegyes moslekot, nyers disznohust, nyesedeket, parizert, kenyeret, krumplit NEM).


2019. márc. 11. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Kutya kajásnál vegyél neki husit rizzsel v tésztával megfőzöd pár 7és jo húsban lesz a vahúr.
2019. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Otthonról megmaradt kaját is adhatsz neki nyugodtan, persze főtt hús maradékokat például, esetleg csontot, de nem szabad sokat csak egy keveset. Ha mindenképp tápot akarsz akkor én javaslom menj be egy állatos boltba és ott vegyél kifejezetten közepes kutyának való tápot. Az eladó tudni fogja mi kell neki, és egyébként nem szabad tömni nyilván tedd tele a tálját és majd eszik ő ha éhes. Persze eleinte keveset vegyél egy adott tápból mert nem is biztos hogy fog neki ízleni és meg sem fogja enni. Ilyenkor célszerű pár dekából kimérve venni mindenféléből és amit meg is eszik abból lehet többet. De célszerű lenne váltani a tápokat is mert mindegyiknek más eltérő összetevő tartalma lehet, meg változatos kajálást célszerű neki adni. ez a tésztás, rizses dolog maximum fel hízlalja a kutyát ez sem jó, inkább jó fajta kaját adj neki és sok mozgás kell akkor lesz igazán úgy jó húsban hogy nem csak háj lesz rajta hanem izom is. Tehát az elfogadott alkat. Az ilyen kimondott kutyaszalámikat pedig nagy ívben felejtsd el, azokba annyi nyesedék meg tartósító meg egyéb fokozó vegyi anyagok vannak hogy attól le is betegedhet a kutyus. Nyers húst alapból nem szabad nekik adni. kenyeret, krumplit szintén nem mert attól csak hízik de semmi tápanyagot nem fog kapni a szervezete. A prémium tápok meg igazából semmivel sem érnek többet minta normál tápok, csak drágább maximum.
2019. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell többet ennie, mint normál esetben. Ha te ki lennél éheztetve, te sem tudnál azonnal sokat enni. Sőt, inkább attól lenne baj, ha hirtelen többet enne, mint amihez hozzászokott. Formába fog jönni, nem kell direkt hizlalni.
2019. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha több húst főzöl, mint amennyit megeszel, célzottan úgy, hogy a kutyának is jusson belőle, az még nem moslék, és nyugodtan adhatod neki, akár húslevessel is, az enyém jobban szereti az ilyeneket, mint a kutyatápot, szépen formába is jött, a bundája is szebb, mint volt, mikor hozzám került. Rizst én inkább gyomorrontás esetén olvastam tippnek, embereket is hizlalja, akkor a kutyát is. Ha sokat mozgatod, akkor éppenséggel beleférhet, de ehhez ugye ugyanúgy sportolnia kell, mint nekünk embereknek, hogy ne rakódjon le zsírként, hanem az izomba épüljön be. Gondolom, nem az a cél, hogy kövér legyen.
2019. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi extrát nem kell
2019. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszi! :)
2019. márc. 11. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Húst adjál neki, mellé lehet jó fajta száraztápot kitenni, ha éhes ehessen belőle.Főzhetsz neki húst, rizzsel, vagy tésztával, tegyél bele kis olajat vagy zsírt, pici sót.Naponta eleinte etesd 3-szor, 24 órára elosztva.Adhatsz neki laktózmentes tejet ha megissza, túrót, tojást, sajtot, kevés tepertőt.

Arra vigyázz, ne terhelje túl magát, inkább gyakrabban etesd, míg kicsit nem hízik.De szerintem érzi ő, mennyit kíván enni.Vitaminokat se ártana adni, ásványi anyagokat.

2019. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!