Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tudni a Csehszlovák...

Mit lehet tudni a Csehszlovák Farkaskutyáról?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen a temperamentuma, személyisége, nehezen kezelhető, akartaos, önfejű, inkább hajaz farkasra vagy kutyára? Mennyire lehet vele dolgozni, más kutyák közé vinni? A fajta standardjét már olvastam, nem egy helyen, azt ha kérhetem ne linkelje be senki. Én inkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm :)
2019. márc. 11. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Szia. A kutya ia farkas. Van vadkutya is. Nem az különbözteti meg a farkasokat, hogy melyik alfajba tartozik (vagy éppen a szürke farkasról beszélünk). Szóval nincs olyan, hogy a farkasra hajaz (mivel farkas). Ha arra gondolsz, hogy agresszív e, mint egy farkas, akkor nem mivel a tenyésztés során kialakul az emberrel való barátságos viselkedés. Egyébként elêg makacs kutya, sok foglalkozást igênyel. Aranyos kutyus, de határozottan kell nevelni.
2019. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Csehszlovák farkaseb, egy nagyon hűséges, ugyan akkor makacsságra hajlamos kutyafajta. Megfelelő szocializációval, vihető más kutyák közzé is, de erősen domináns más kutyákkal, sőt a dominánsabb egyedek kifejezetten agresszívak!

Lehet vele dolgozni, de több energiába kerül mint mondjuk egy Malinál, vagy Német Juhásznál. Nagyon jó a szaglása, ha kellő türelem társul hozzá akkor jó kereső kutya lehet belőle. A családjával szemben nagyon szociális, kedves, türelmes, idegenekkel bizalmatlan, akár agresszív, de persze ez erősen egyed függő is.

2019. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Amik így elsőre eszembe jutnak az, hogy

- nagyon drága, ilyen nem találsz véletlenül a sarkon vagy a szaporítóknál

- profi szintű ketrec kell neki, nem elég neki egy kis családi ház kerítése.

- kisméretű állatokra, kis testű kutyákra, macskákra, kedvencekre veszélyes lehet

2019. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
3: látszik hogy ez csak tényleg eszedbe jutott
2019. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem csak eszembe jutott, jelenleg is van egy kutyám, aki most 4 éves és 5 hónapos kora óta foglalkozok vele, jelenleg terápiás kutyának képzem ki, ezen kívül van 3 vizsgája...Tényleg nem csak eszembe jutott. Számomra a kutyázás nagyon fontos, és hogy együtt tudjak dolgozni a kutyámmal. Kert és ketrec nem játszik, panelban lakunk, napi 4 séta, futás, kirándulás, kutyaiskola, agility stb. Nekem ez a fajta nagyon álomkutya, és mivel én együtt akarok dolgozni a kutyámmal, ezért kérdeztem, hogy együttműködő vagy túl akaratos, erre gondoltam mikor megkérdeztem hogy inkább kutyára vagy farkasra hajaz.
2019. márc. 11. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!