Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat bolhasan kaptam....

Kutyámat bolhasan kaptam. Hosszú szőrű. Egyből ki lett irtva belőle, meg lett fürdetve. A sebesre kivakart bőre mikor gyógyul meg?

Figyelt kérdés
Néha még vakarózik, szerintem a sebet vakarja. El fog múlni magától? Nem egy helyen érzek apró sebet, hanem több részén.
2019. márc. 12. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom voltál vele állatorvosnál.

AKkor az ilyeneket is megbeszélheted, mert ő látja, mekkora a baj.

Van, ami gyógyul magától, van, amit kezelni kell.

2019. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én visszamennék vele a dokihoz.
2019. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Meggyógyul, ha már nem lesz miért vakarnia. Az orvos mit mond egyébként? Adott valami kenőcsöt?


Nem elég csak a kutyát bolhátlanítani, mert pl.a fekhelyéről visszafertőződhet. Lekezelted azokat a helyeket is?


Egyébként ha már NEM BOLHÁS, és lehet nyírni a szőrét, akkor érdemes lenne lenyiratni, úgy jobban tudod kenegetni ha kell és a sebek is hamarabb gyógyulnak.

2019. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tegnap hoztam és egyből beadattam a 2.oltást és akkor mondtam az orvosnak, hogy állítólag a bolha elleni szer miatt vakarózik, de nézte, hogy bolhas is. Egyből kapott tablettát, nem is volt fekhelye még, mert ahogy haza értünk, új volt neki a lakás.

Szerintem allergia lehet. Holnap viszem orvoshoz, ha olyan idő lesz, hogy nem bokáig ér a hó. Reménykedem.

Az orvos nem itt volt, hanem hazafelé az eladótól. Helyi dokihoz viszem.

2019. márc. 12. 15:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak tegnap kapott rá kezelést, akkor biztosra veheted, hogy nem múlt el a bolhásság mára pikk-pakk. Míg a sebek begyógyulnak, az alapjáraton pár hét. Érdemes kérni rájuk valami kenőcsöt, legalább a nagyobbakat bekenni. Ha nagyon vakarja, akkor sajnos műanyag gallér is kell majd, hogy megakadályozd, különben újból és újból ki fogja kaparni a varasodó sebeket.
2019. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös, te ne vedd biztosra, hogy csak "lassú" szerek vannak.


Az én kutyám 7 éves korában lett először bolhás. Feltehetőleg egy süntől.


A dokitól kaptam egy szert, ami 24 óra alatt irtott ki rajta mindent.

Ez 3 éve volt, azóta sincs bolha.


SZóval vannak jó szerek, csak nem olcsók. Nekem akkor megérte.

2019. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó szer volt. Megvolt az ára is.

Volt perzsa macskám, az is allergiás volt a bolhara. 1 hétig nrm voltam otthon és nagyon súlyos volt már a baj. Kapott valamit rá és el is múlt hamar, úgy emlékszem.

2019. márc. 12. 15:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Melyik országban laksz? Magyarországon nagyváros?
2019. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Másik ország és innen az orvos autóval 40 perc. Jó esetben 35. Havas hegyek.

Tegnap hófúvás volt, amikor hoztam. 45-tel mentem maximum, 100 helyett. Reménykedem, hogy holnap is olyan idő lesz, mint most délután.

2019. márc. 12. 16:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Annyira nem sebes, de sok helyen kicsit. Lenyírni semmiképp se szeretném. Perzsa macskát se kellett nyírni.
2019. márc. 12. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!