Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egyszerre több...

Hogyan lehet egyszerre több kutyával játszani?

Figyelt kérdés

3 kutyám van. Egy kuvasz, egy westie és egy utcáról mentett, közepes méretű keverék. A kuvaszt igazából nem érdeklik a játékok, leginkább csak birtokolni szereti, néha kapható egy kis visszahozósra. A westie és a keverék majd megőrülnek a játékokért, főleg a csipogósért. Hiába van vagy ötven játék, mindig pont ugyanaz kell mind a kettőnek. Ha eldobok egy játékot, mind a ketten vissza akarják hozni, amiből aztán egymásra hörgés-morgás lesz, én meg inkább elrakom a játékot és nem játszik senki. Azt is próbáltam, hogy két játékot dobálok nekik kétfelé, de egy idő után így is rámozdulnak a másik játékára. Ennél már csak az jobb, hogy amikor összemorognak egy játékon, mire beszáll a kuvasz is, akinek egyébként nem is kéne, de akkor elveszi és ráfekszik.

Hogyan lehetne megoldani, hogy mind együtt játszunk, konfliktus nélkül? Nincs időm meg energiám mindenkivel egyesével játszani. El vagyok keseredve.


2019. márc. 12. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

"Nincs időm meg energiám mindenkivel egyesével játszani."

Rosszindulat nélkül: ez esetben nem biztos, hogy jó dolog ennyi kutyát tartani. Sajnos ez benne van a pakliban, hogy bizony mindenkit egyesével külön kell lefárasztani, és mindenkivel foglalkoznod kell. Ezt (is) vállaltad a több kutyával.

Egy szintig lehet őket tréningezni, de személyiségből adódóan nem tudsz mindent megváltoztatni.

2019. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nálam is ez van.5 mentett kutya.Nem lehet velük együtt játszani.Már ha egy labdát eldobok, mindegyik rohan érte, és összevesznek.
2019. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Amíg csak a kuvasz meg a westie volt, azaz a tervezett kutyáink, nem volt gond, mert a kuvasz nem túl játékos. A harmadik kutyát a sors hozta. Az utcán találtuk, remegve lapult egy házfalhoz. Próbáltunk gazdát keresni neki, de abszolút senki nem jelentkezett. Esetleg vigyem vissza az utcára? Tök jó, hogy sikerült a lényegre koncentrálni.

Ja és ha tudatosan vállaltam volna a harmadik kutyát, de most megvilágosodom a válaszodtól, hogy ez tényleg sok, akkor mit csináljak? Egyet adjak be a gyepmesteri telepre? Vagy inkább kettőt, mert az egy kutya még kényelmesebb lenne.

Szóval rosszindulat nélkül: ez nem segítség.

2019. márc. 12. 15:40
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 4 kutyám van.3 játékos egy nem.

Nekünk is van vagy ezer játékunk de mimdig ugyan az kell.Van egy örök kedvenc ilyen fogtisztitó rágó labda.Azzal szoktunk játszani eldobom a három utánna rohan és a leggyorsabb vissza hozza.A többiek szaladnak mellette és ez is játék nekik,hogy próbálnak ők gyorsabbak lenni.A csipogósat is szeretik ilyenkor az egyik megkapja a csipogósat azzal játszik a többi a labdával.Vagy van kötél játékunk játszom az egyikkel a többi kettő labdázik.


Én olyan megoldást tudok elképzelni,hogyha van egy örök kedvenc játék amit mindenki szeret abból veszel még egy ugyanolyat és így talán mindkettőnek lesz egy és tudod dobálni nekik.

De ha ez sem válik be akkor jobban kell őket fegyelmezni illetve kialakítani a falkát.Valószínüleg azért vesznek folyton össze,mert nem tudják melyik van fentebb.Nálam mindenki tudja ki-hol áll így soha sincsen vita.Max egy kis oda vakkantás vagy harapás,de csak a kisebb kutya rendezése céljából.

2019. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Két lehetőség van.

1. Külön játszol velük, legalábbis azokkal, akik folyton konkurálnak a játékért.

2. Elkezded tanítani őket, erre a legjobban klikker tréning. A cél, hogy az egyik kutya helyben maradjon, amíg a másikkal játszol, majd jutalmat kap, és váltotok. Megfelelő motivációszint kialakításával nem reménytelen. Hogy pontosan hogyan működik a klikker tréning, arról rengeteg anyagot találsz a neten.

Hozzátenném, hogy a 2. megoldás jóval időigényesebb, mint az 1., már amíg megtanítod őket erre. Szóval ha nem vagy elég elszánt hozzá, akkor marad az 1., vagyis a külön játék.

2019. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Soha semmilyen állatot ne vállalj be puszta szánalomból, ha előre tudod, hogy nem fogsz tudni róla megfelelően gondoskodni. Tehát szerinted ami nem te vagy, az vagy az utca, vagy a gyepmesteri telep? Még ha igazad is lenne, és nem létezne ember, aki simán összeszed egy Facebookon megismert magánszemélytől egy ebet és foglalkozik is vele, akkor a gyepmesteri telepen is jobb esélyei lennének, igen. Lehet kiakadni.
2019. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Az első kutyám klikkeres, így ismerem a módszert, valóban időigényes. A falka sorrend még tényleg nem teljesen tisztázott, a keverék kutya két hete van csak nálunk. Akkor marad a türelem.

A kötekedőnek pedig üzenem, hogy jelenleg is három helyen hirdetem a kutyát, de mint mondtam, 0 a jelentkező így a kis elmélete egyelőre megdőlni látszik. De biztos jobb lenne a kutyának egy gyepmesteri telep kenneljében várni a megváltót, mint sétálni, labdázni és saját ágyban aludni.

2019. márc. 12. 16:08
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Ó de okosat írtál 6-os!Te vajon hány kutyát mentettél már meg, hogy ennyire "tájékozott" vagy a témában?Gondolom egyet sem, mert akkor nem bírálgatnád azokat, akik pénzt, időt, fáradtságot nem kímélve nem hagynak a sorsára egy szerencsétlen állatot.

Nekem kb.35 év alatt jó pár kutyát, macskát sikerült összeszedni utcáról, és olyan gazdáktól, akik kínozták őket.Itt nálunk nem volt állatmenhely.Sintértelepre nem adnám be.Jött a reménytelen gazdikeresés, mindenféle formában.Hirdetés, kérdezgetés, szórólap, stb.Ha a talált kutya egy szép, fajtatiszta,egészséges kutya lett volna, főleg ha kölyök, és nem nő nagyra, akkor találtam volna gazdát nekik.

De akitől csak kérdeztem, első kérdés az volt: Milyen fajta? Mikor mondtam, keverék, már nem kellett senkinek.A hasonló állatszerető ismerőseim is tele voltak állattal.Jött a menhelyek hívogatása, persze senki nem fogadta be,max.küldjek képet, és kiteszik valahova.De soha többet nem jött jelzés sem.

Kutyának hely kellett, étel, orvos,szeretet, mert lelkileg sérültek voltak nagyon.

Ki kellett volna rakni utcára???Lehet te ezt tetted volna, de szerencsére én nem ilyen ember vagyok!

És örülök, hogy kérdező sem olyan mint te.Szégyellném a helyedben amit ide írtál.

Az ilyenek miatt van ez a helyzet,hogy nekünk kell a mások kidobott állatát felkarolni.És még minket hibáztatsz?

Amúgy több cicát sikerült már menhelyre vinnem.Elviszem akár 250 km-re is, csak tudjak segíteni rajta.Kutyának is találtam már gazdát, néha előfordult.Csak normális helyre adtam oda.Ha ilyen nem volt, maradt nálam.

Szabadon vannak nagy udvaron, mindenük megvan,lelkileg is rendbe jöttek.

Ha ez bűn, akkor vállalom.Majd a jó Isten ítélkezik.

2019. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"A kötekedőnek pedig üzenem, hogy jelenleg is három helyen hirdetem a kutyát, de mint mondtam, 0 a jelentkező így a kis elmélete egyelőre megdőlni látszik."


Mikor mondtam én bármi olyasmit, hogy három hellyel bármire is menni fogsz? A válaszoló üzeni, hogy ez egyedül csak a TE kis elméleted, és hihetetlen nagy baromság. Én ha jól emlékszem, 30 csoportba tettem ki az egyik utcán talált keverékemet. Tudod, csak akarni kell. ;)


"De biztos jobb lenne a kutyának egy gyepmesteri telep kenneljében várni a megváltót, mint sétálni, labdázni és saját ágyban aludni."


De legalább ezt elismered.

2019. márc. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as, per pillanat öt darab utcáról összehalászott kutyáról gondoskodom, de voltam már ideiglenes befogadó is, ami kutyát találok, azt pedig szépen összeszedem és becipelem egy éppen szabad férőhelyes menhelyre, tehát "aki pénzt, időt, fáradtságot nem kímélve nem hagy" a sorsára egy szerencsétlen állatot", ez itt valószínűleg én lehetek. :)


"Ki kellett volna rakni utcára???Lehet te ezt tetted volna, de szerencsére én nem ilyen ember vagyok!"


Ismétlem ugyanazt, amit a kérdezőnek is. Szerinted csak te létezel, meg az utca? Érdekes, én mindig találtam menhelyt, sintértelepet szabad hellyel valahol az országban. Nehogy már néhány kilométert ne tudjon az ember utazni!


"És örülök, hogy kérdező sem olyan mint te.Szégyellném a helyedben amit ide írtál. Az ilyenek miatt van ez a helyzet,hogy nekünk kell a mások kidobott állatát felkarolni.És még minket hibáztatsz?"


Vicces, az előbb még az én fajtámról pontos leírást adva zengtél ódákat. Én vagyok az, aki az ilyen életkedv nélküli emberek kutyáit halászgatja az utcáról 14 éves korom óta (ami elég rég volt; gyanítom, még tervben sem voltál)!


Azt pedig egyértelműen nem bizonyítottad, hogy ugyanolyan módon foglalkoznál velük (képzeld oda azt az idézőjelet könyörgöm), mint a kérdező, éppen ezért nem tudom megmondani, hogy bűn-e, amit csinálsz, hiszen egész végig a kérdezőről volt szó.

2019. márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!