Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes termetű, nyugodt,...

Közepes termetű, nyugodt, félhosszú szőrű kutyafajták idősebbeknek?

Figyelt kérdés

Említettem nekik a spánieleket, de azt mondták, annak már nekik hosszú a szőre.


Uszkárt nem szeretnének.


Ötletek?



2019. márc. 12. 19:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nézd, én mondok egy nagyon rossz példát. Ahol lakom, a lakótelepen él egy nyugdíjas nő, egy erőteljes bull típusú kutyája van, nem tudom, pontosan melyik fajta, a nő nem éppen a sportos, fitt típusú nyugdíjas, a kutya már többedik gazdás mentett, nekem egy 8kg-os kistestű keverék mentett kutyám van, épp az egyik zárt futtatóból jöttünk ki, amikor találkoztunk, a nő kutyája veszettül elkezdte ugatni az enyémet, és neki is ment volna, a gazdája alig tudta visszafogni. Akkor mondta, hogy többedik gazdás a kutya, és jobb, ha mi megyünk arrébb. Én tudok az én kutyámmal bánni, de alaposan körbejártam a kérdést, mielőtt meglett a megfelelő kutya, és nem bántam meg, hogy nem kölyköt hoztam, és hogy menhelyes. Viszont annál a másik nőnél biztosan nem volt ilyen alapos utánajárás, én nem mertem volna azt a kutyát kiadni neki, mert nem tud úgy bánni vele, mint én az enyémmel, és lehet, hogy azzal a kutyával én sem tudnék, ahhoz a kutyához tapasztalt, jó erőben lévő gazdi kéne, annak a nőnek meg jobb lett volna valami kistestű, nyugisabb fajtát választani, mert csak egyszer rántsa ki magát a kutya a kezéből, vagy egyszer rántsa magával, egy idős ember könnyebben sérül is.


Na most nem véletlenül kérdezünk vissza. Ennyi infó, amit megadtál, nagyon kevés. Menhelyi kutyák között is van tünemény, és egy kölyökkel rengeteg teendő van, és kb 15 évre szól. A testméret semmire nem garancia, mert hallottam már csivaváról is, hogy csúnya sérülést tud okozni, ráadásul képes magasra ugrani, meg vannak nagyobb testű nyugodtabb fajták, vannak kutyák, akikkel sportolni kell, vannak, akikkel meg nem szabad, és ez nem csak fajtánként, hanem egyedenként is eltérő. Vedd úgy, hogy a fajta ad egy keretet, de hogy az egyed milyen a fajtán belül, azt nem lehet ennyiből megjósolni, hogy milyen általában a fajta. A spitzek például alkalmasak lehetnek agilityre, de az egyik mentett spitz, akit én is néztem, pont nem mozoghat sokat.

2019. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!