Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes bolognese kiskutyám...

8 hetes bolognese kiskutyám van. Milyen sűrűn és milyen samponnal lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 3. 02:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos kutyus. Nekem havanesem van. Ne fürdesd túl sürün, és akkor is csak kutyasamponnal. Állatkereskedésben több félét is kapni. Most még bolha ellenit ne használj. Szerintem két-három havonta bőven elég fürdetni, kiszáritja a bőrét a sürü fürdetés. Én egy évben kb. 3-szor elviszem kozmetikushoz, és a kettő közti időben egyszer megfürdetem.
2010. júl. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

www.zanni.hu


itt a legjobb minőségű samponokat,kondikat,fésűket,csattokat találod meg,az eledó nagyon prfi személyszabott tanácsot kapsz.


amúgy ebből a boltból ha veszel sampont akkor 2 hetente is fürdetheted akár.


nekem 1 hosszú szőrben tartott havanesem van,nem jár kozmetikushoz,itthon fürdetem.


ami kell a bolognese szőrápolásához:


kefe

fésű

bontófésű

fésülő spray

kondícionáló

sampon


ez az alap

2010. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget! Akitől vettem a kutyust Ő azt mondta hogy viszonylag sűrűn fürdessem és használjak babasampont, hintőport. De egy másik szaki azt mondta hogy 3 hetente bőségesen elég fürdetni mert kiszárad a bőre.

Mindketten a kutyasampont írtátok. Ezek szerint akkor szerintetek a babasampont és hintőport felejtsem el?

2010. júl. 3. 19:01
 4/7 anonim ***** válasza:
A kutyasampon nyilván azért kutyasampon, mert kifejezetten KUTYÁKNAK fejlesztették ki. A hintőport és egyéb hülyeségeket pedig felejtsd el, sőt a 3 heti fürdetést is mivel tönkreteszi a kutyád bőrét és szőrét! Az én kutyám évente max 3x-4x fürdik samponnal és csillog-villog a szőre. A te kutyádnak is csak akkor kéne mikor koszos, vagy kellemetlen szagú.. Ha ilyenek nem fordulnak elő akkor 3 havonta bőven elég egy fürdés.
2010. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

No igen, Én is furcsálltam a babasampont,hintőport és ezek szerint nem ok nélkül. Nem nagyon van mivel összekknie magát, és egyelőre ki sem mehet, úgyhogy nem nagyon keni össze magát semmivel. Így fürdetni is ráérek olyan időközönként mint mondjátok.

A bolognese-knek nem ajánlatos csirkés eldelt adni mert állítólag viszkethet tőle a bőre, mivel alergiája van. Ez igaz?

2010. júl. 4. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:

az allergia nem feltétlenül van,de kialakulhat,egyrészt hajlam,másrészt immunrendszer kérdése.


jobb ha halas,bárányos tápokat adsz neki. pl.: Orije,Acana



a babasampont,hintőport felejtsd el.


menj el abba a boltba,amit írtam ,ott van külön kölyökkutya sampon is,megtalálsz mindent 2 hetente lehet nyugodtan füdetni a kutyát,de ahhoz az kell,hogy ne Bobival,Panzival vagy egyéb normáls kutyásboltban pl. fressnapfban vett kozmetikumokat használj.


a legjobb a 3 hetente fürdetés egyébként.

a kiállítási kutyákat hetente füdetik min. 1 x de az más tészta.

meg el kell döntened,h fgőleg te kozmizod,és hogy vágatod a szőrét vagy sem.


ja és fontos,h már most elkezd hozzászoktatani a füdetéshez,illetve a fésüléshez.

fésülgesd minden nap.

2010. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, megnéztem a boltot. Van jó sok fajta sampon és kefe+stb...

Kozmetikushoz majd elviszem, annyit megér a kis vakarcs :)

2010. júl. 8. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!