Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers tojástól lehet hasmenése...

Nyers tojástól lehet hasmenése a kutyának?

Figyelt kérdés
Rengeteg tacskós a kornyeken azt mondta naponta egy nyers tojast ad a kutyanak es attol olyan szep a szoruk. Parom is rakapott eddig 4 tojast kapott. En elegge tartottam tole es nem is szovesen neztem hogy adja neki. Persze a kutya lelkesen felnyalogatta. Viszont most ejjel 1kor az agyba kakilt. Sose csinalt meg ilyet meg pisilni se pisilt de kakilni plane. Azota kb 4szer kakilt ebbol meg egyszer hajnali 4kor az agyba. Ez lehet a tojastol?
2019. márc. 14. 06:02
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Hány nap alatt kapta az a negyet? Azt ugye tudjátok, hogy biotinhiány alalulhat ki a nyers tojástól hosszú távon ha sokszor kapja. A benne lévő avidin megköti a biotint. Max heti 1x kapjon, akkor is inkább csak a sárgáját. Bár szerintem egyszerűbb neki vitamint adni.
2019. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Ja és a lényeget nem írtam. A ságája nagyon zsíros, simán mehet tőle a hasa, ezért inkább a tápra tegyétek rá
2019. márc. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre 4 tojás az nem semmi. Heti 1 et adjatok neki.
2019. márc. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
4 nap alatt kapot egyet-egyet
2019. márc. 14. 09:28
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Fürjtosából mehet minden nap egy, de a tyúktojásból bőven elég heti 1-2
2019. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet a tojástól, sőt nagyon valószínű. Ennyi tojás (gondolom, tyúktojásról van szó) amúgy is nagyon sok! Nem szabad ennyit adni! Tacsinál nagyobb testű kutyának is bőven elég heti egy, egész nagytestűnek max kettő!

Heti egynél többet NE adjatok neki!

2019. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kistestű kutyának lehet hasmenése ennyi tojástól. Mi házi tojást adunk a kutyáinknak, heti 4-5 darabot esznek meg fejenként, ők 20kg körül vannak, soha nem volt tőle bajuk.

Nyugodtan adhatsz neki tojást, pláne ha lelkesen eszi, de nem ilyen gyakran. Heti 1-2 db elég neki. Vagy ha gyakrabban adnád neki, akkor ne egy egészet kapjon, hanem felezd meg.

2019. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!