Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vállal felelösséget...

Tenyésztő vállal felelösséget a kölyökért?

Figyelt kérdés
Azt mondja ismerösöm, jó tenyésztő, vállalja a felelöséhget, ha valami nagy betegség, vagy kiderül a kölyökről, hogy ilyen-olyan komolyabb gondja van. De, másik ismerösöm azt mondja ilyenről szó sincs, addig vállalja a felelösséget, amig nála van. Akkor?
2010. júl. 3. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
A tenyésztők nem igazán szoktak felelőséget vállalni, max. még náluk a kutyus. Viszont ha az 1-es számú ismerősöd ezt szerződésbe is hajlandó rögzíteni... Na abban az esetben: Kivételek erősítik a szabályt.
2010. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a tenyésztő ugy adja oda neked a kiskutyát, hogy irtok róla szerződést, amiben pontosan le van rögzitve hogy milyen betegségekért és milyen formában vállal felelösséget

ha nem ír szerződést akkor nem tenyésztő, hanem szaporitó

2010. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vállalja ha szerződést írtok, 2 tanúval aláiratva, amiben szerepel a kutya egyedi azonosítója, és konkrétan hogy milyen betegség milyen fokozatánál milyen szolgáltatást ad vissza.

Pl. a mi tenyésztőnk c-nél rosszabb fokozatú diszplázia esetén visszaadta volna a vételár felét(a vételár az adás-vételi szerződésben konkrétan le volt írva).

Van aki visszaveszi a kiskutyát, de az árat nem, vagy az árat is és a kiskutyát is, vagy nálad marad a kutya, de fizet valamennyit. Attól függ. De szerződés nélkül nem ér semmit, max. reklámduma.

2010. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Veleszületett vagy még a tenyészetben szerzett hibákért igen.

A szerződésben konkrétan le vannak írva, milyen esetekre vonatkozik. Arra nem, ha elüti egy autó.

2010. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam... :)
2010. júl. 3. 11:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdőjelezném a tenyésztő szót egy olyan emberre, akit csak odáig érdekelnek a kölykök amíg nála vannak.

Hisz a tőle vásárolt kölykök, szerezhetnek jó vagy rossz hírnevet egy adott tenyésztőnek.


Akit kicsit is érdekel az adott fajta melyet tenyészt, maximálisan segítőkész, és mindig a maximumra törekszik,és vállalja a felelősséget a nála született kölyökkutyákért, és folyamatosan érdeklődik felőlük.

Olyan kennellel fel se venném a kapcsolatot, ahol nem írunk szerződést.

2010. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A rendes tenyésztő vállal. Mikor kicsi voltam vettünk egy kiskutyát, pár hónapon belül kiderült hogy van valami szépséghibája, a szeme volt beteg ,olyan régen volt már nem emlékszem pontosan mi, de emlékszem hogy édesanyám mondta hogy ha nagyon zavar akkor kicserélhetjük a tesójára aki még a tenyésztőnél volt, természetesen megtartottuk. Megműtöttük, de sajna pár hónapin belül vissza jött ez a bibi, de mivel ez csak szépséghiba és nem zavarja a kutyát, így mi sem törődtünk többet vele.

De a tenyésztő ott volt velünk végig a műtétnél és anyagilag támogatni akart de nem engedtük. Nagyon rendes tenyésztő volt, bár csak több ilyen lenne.

2010. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy tenyésztőnek vállalnia kell garanciát, függetlenül attól, hogy tenyésztési célra, vagy hobbi célra vásárolnak tőle. Természetesen tenyésztési célra való vásárlás esetén a tenyésztő garanciavállalása sokkal szélesebbkörű, mindha hobbi célra vennék meg tőle.
2010. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 10:26-os vagyok.

Bocsi!!!!! Elnéztem, nem tudom hogyan tudtam ennyire elnézni a dolgokat. Mégegyszer BOCSI! Amit írtam az a szaporítóra vonatkozik. A tenyésztő vállal felelőséget és ezt szerződésbe is belerögzíti.

2010. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!