Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj lesz, ha ivartalanítom a...

Baj lesz, ha ivartalanítom a kutyát?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy kutyát egy elég jó tenyésztőtől, a szerződés magában foglalja, hogy bármilyen műtét esetén (legyen az akár ivartalanítás) jelentkeznem kell a tenyésztőnél.

Ez alapból fura volt kicsit, viszont mikor megvettem az állatot, a tenyésztő megkérdezte tőlem, hogy "Ugye nem szeretnétek ivartalanítani?". Nem tudtam mire vélni a kérdést, ezért azt mondtam, hogy még nem tudom, de természetesen ivartalanítani szeretném, mert pároztatni nem fogjuk semmiképp, és hosszútávon neki is jobb.

A kutya amúgy nagyon szép, biztosan ezért sajnálná a tenyésztő ha nem lenne utód, de én egyáltalán nem akarok, fedezni sem.

Ha eljön az idő és jelentkezek a tenyésztőnél lehet ebből konfliktus?



2019. márc. 14. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Ivartalanítsd.


Egyébként nem teljesen értelek, nyilván azér van a szerződésben, hogyne legyenek utódjai, ne szaporítsák össze vissza. Minden kutya szép a maga nemében de ez $zart se ér, ha tenyésztésről van szó

2019. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

"a tenyésztő megkérdezte tőlem, hogy "Ugye nem szeretnétek ivartalanítani?""


Biztos, hogy ez tenyésztő volt? Ha igen, akkor meg minek ad el kedvencnek olyan kölyköt, akit továbbtenyésztésre érdemesnek tart? Ha ez az indok, akkor hülye. Ha a kutyánál nincs semmi egészségügyi akadály, és normális orvoshoz viszitek, akkor nem lehet baj az ivartalanításból.

2019. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Konfliktus csak akkor lehet, hogyha ún. társszerződést kötöttetek, azaz kikötötte, hogy mivel szép, jó genetikával rendelkező kutya, ezért szeretne tőle 1-2 almot a későbbiekben (és ennek fejében pl olcsóbban kaptad meg, vagy hasonló).

Ha nincs ilyen kikötés, megállapodás, akkor nem köthet beléd.

Az viszont megszokott, hogy visszajelzést várnak, abban nincs semmi fura. :)

2019. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze nem is baj, ha beszélgetni kell vele meg infókat adni a kutyáról, még élvezem is. A kutya az egyik legszebb volt az alomból de én kimondottan hobbicélra vettem, szóval tényleg nem köthetne belém, meg szerintem sem kényszeríthet. Igen, egy neves tenyésztőről van szó (nem szaporító!!!), de nem szeretnék részleteket írni. Inkább arról van szó, hogy szerintem szíve szerint megtartotta volna, de aztán mégsem, és most bánja. Vagy nem tudom.
2019. márc. 14. 16:22
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs ilyen kikötés, nem köthet beléd, ha ígéretes a párosítása, lehet még továbbtenyésztésre alkalmas másik kölyök. Neki is előbb kellett volna gondolkodnia.
2019. márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Huuh mennyi "neves tenyésztőről" derült már ki,hogy valójában mocskos szaporító.:D
2019. márc. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó de most ne jöjjenek a cinikus kommentek lécci, mert nem erről szól a kérdés és én is tudom, hogy vannak simlis r.ohadékok akik tenyésztőnek vannak titulálva, de én most tényleg nem ilyenről beszélek. Köszi
2019. márc. 14. 16:35
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
#5: ráadásul nem csak kutyás körben :( macska, nyúl, bármilyen kisemlős...
2019. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha átadja a teljes tulajdonjogot én nincs benne a szerződésben, hogy kiállításokra kell vinni a kutyát, ill. nincs benne, hogy nem ivartalaníttatod, akkor jelezd felé a műtétet és ennyi.

Akitől én hoztam a kutyámat, ő is szerette volna kiállításra vinni az én kutyámat, de én nem akartam. Természetesen ivartalaníttatva is van. Én kutyám, én döntök a sorsáról. Azt látja, hogy jó sora van nálunk, családtagként tekintünk rá, néha küldök képet, tartjuk a kapcsolatot, de nem hagynám, hogy bármibe beleszóljon. Nem is mentem volna bele társtulajdonosi dologba.

2019. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Azért ad el a tenyésztő ivarosan kutyát hobbi célra is, mert a kutya lehet, hogy tenyész minőségű, de nincs olyan érdeklődő, aki tenyésztésre venné. Pl. születik egy alomban 6+ kan kölyök, nem feltétlenül fogja tudni a tenyész minőségűeket mind tenyésztőhöz eladni, és az is véges, ahány kutyát, pláne kant egy tenyésztő meg tud tartani.


Kérdező, a szerződésedben az szerepel, hogy műtét esetén értesítened kell a tenyésztőt, tehát értelemszerűen, ha értesítés nélkül ivartalanítod a kutyádat, akkor jogilag támadható vagy, mivel nem teljesítetted a szerződésben foglaltakat. Egyébként meg szerintem nagyon nem korrekt dolog a tenyésztő háta mögött ivartalanítani. Ha ivartalanítani akarsz, akkor nyilván nem fogja tudni megakadályozni, még ha nem is ért egyet benne. Nem az szerepel, a szerződésben, hogy csak a beleegyezésével ivartalaníttathatod, tehát magát az ivartalanítást semmilyen jogi indokkal nem tudja megakadályozni.


Én úgy gondolom, jobb korrekt viszonyban maradni a tenyésztővel, ezért értesítsd legalább.

2019. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!