Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért jegyzi meg ennyire...

Ezt miért jegyzi meg ennyire egy kutya?

Figyelt kérdés

A kutyám nem szereti a macskákat, séta közben rohan utánuk amíg a pórház engedi, és ugatja is őket.

Minden macska látványa felcsigázza.

Egy évvel ezelőtt az egyik házban a kapu mögött feküdt egy macska.A kutyám észrevette, odaugrott, de a macska meg se rezzent.Ugatta, teljesen megőrült,hogy nem reagál rá, nagyon bepipult akkor.

Azóta minden egyes sétánál odamegy és benéz a kapu alatt.

Az volt az egyedüli alkalom hogy az a macska ott feküdt, de mégis mindig megnézi a kutyám.

Számtalan macskával futottunk össze, van ahol rendszeresen megjelennek, de ez az egy maximálisan megmaradt benne.Vajon miért ennyire fontos, miért jegyzi meg?


Tisztában vagyok vele,hogy tőle kéne megkérdezni, engem a pszichológia része érdekelne, érdekesnek tartom.


2019. márc. 14. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Potenciális ellenfél, akit nem tudott megfélemlíteni.

Hiszen nem zsákmánykent tekintett rá, ha lehetősége lett volna elkapni és nem kapta el.

2019. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ilyen volt, igaz, ő nem támadó, csak játszani akart a macskákkal, de akivel maradandó élménye volt (meg tudta kergetni vagy hasonlóan "gúnyolta" a macsek), azt mindig kereste utána. :)

Szerintem egyszerű kutyalogika, ha egyszer ott volt valami érdekes, akkor legközelebb is ott kéne legyen. Talán a túlélési ösztönhöz lehet köze? Gyors tanulás, hol találhat kaját, hol veszélyt...

2019. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az enyém sem bántja őket, nem tudja mit csináljon velük, csak amíg futnak ő fut utánuk, aztán megáll a tudomány ha megáll a macska.

A saját macskát pedig rövid idő alatt megszokja, bár szórakozik vele is, de soha semmilyen állatot nem bánt.

2019. márc. 14. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!