Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a kan kutya ivartalanítá...

Mi ez a kan kutya ivartalanítása után? Kép

Figyelt kérdés

[link]


Nézzètek el, szőke vagyok.

Ha a kan kutyát ivartalanítottàk, akkor miért maradt ott az a nagy golyó (here)? Vagy az mi? Olyan mintha a két heréböl csak 1-et vágtak volna le.


2019. márc. 14. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Alvadt vér lehet, kb, 3 hónap min, és fel fog szívódni, viszont pihenjen sokat mert fájhat neki nagyon.

Nem látott el tanáccsal mi lesz utána?

2019. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a nagy golyó alvadt vér lenne?? Hisz ugyanúgy nèz ki mint a heréje mikor még nem volt ivartalanítva.
2019. márc. 14. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szőke, de nem értem. o.O
2019. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Biztos az orvos volt hülye és nem te.
2019. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alvadt vér, vagy genny, és ezzel inkább menj vissza az orvoshoz, mielőtt elfertőződik. Jobb esetben az állatorvos a kanokat úgy ivartalanítja, hogy a herezacskó egy részét is eltávolítja, hogy ne legyen ott felesleges bőr és laposan varrja össze a helyét. A miénknél legalábbis így csinálta és nem is volt gond. A kanoknak amúgy is nagyon érzékeny ez a terület és nehezen gyógyul, alapból is fáj nekik utána, de ez pokolian fájhat úgyhogy vidd vissza.
2019. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez is egy kasztrálási technika, nem vágják le a bőrt. Ez részint nem esztétikus szerintem (rövid szőrű, idősebb kutyáknál főleg nem, ott lifeg egy tejeszacskó a lábuk közt...), másfelől fel tud telni gennyel, ami elképesztően fájhat a kutyának. Félre ne értsétek, az esetek döntő százalékában semmi ilyen nem történik, de benne van a pakliban.

Mindenképp vidd vissza kontrollra a dokihoz, ha sok genny gyűlik fel, lehet hogy fel kell nyitni újra. De remélhetőleg magától felszívódik pár nap alatt.

2019. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem lehet csak vérsavó? az enyém is ugy nézett ki utána, mintha még mindig meglenneéenk a golyók, de 1 hét után elkezdett apadni, most csak két mini zacsi van ott, és egyáltalán nem zavaró.
2019. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Enyémnek is meghagyták az zacskót, de az pár hónap alatt teljesen visszahúzodik, mintha ott se lett volna. Nem fog lógni stb. Azért használják ezt a módszert inkább, mert így kisebb a vágás. A zacsi meg mint írtam összezsugorodik és teljesen kisimul idővel. Esztétikailag sem lesz zavaró.
2019. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, semmi baja, csak feltelt a herék helye vérsavóval. Max 1-2 hét és teljesen eltűnik, a zacsi is előbb-utóbb vissza fog húzódni teljesen.

Egyébként a zsacskó eltávolítása indokolatlan, és felesleges fájdalmat okoz. Egyrészt sokkal nagyobb a seb, lassabban is gyógyul be, másrészt feszülne ott a bőr ami nagyon kellemetlen.

2019. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!