Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapásnál után mi történik?

Kutyaharapásnál után mi történik?

Figyelt kérdés

Az utcánkban van egy idősebb úr, akinek folyton kint van a kutyája. Nem foglalkozik vele. Én is gyakran hazaviszem.

Csakhogy ma reggel egy arra sétáló kutyával összeveszett és a sétáltató gazdinak megkapta a kezét, mert közbeavatkozott. Nem volt különösebben agresszív, ezt a sértett férfi is elismerte, de mégis megsérült a keze. Hazarohantam fertőtlenítőért, közben előkerült a másik gazdi is. Sajnos kiderült, hogy a kutya nem volt beoltva vagy 5 éve. A sértett rohant az ügyeletre, ahol az orvos hivatalból feljelentést tett. Mi történik ezután? Ami a neten van, azt elolvastuk, de többféle verziót írnak. Ha valakinek van ilyen jellegű személyes élménye, kérem, ossza meg velem. A bácsi sír, mert azt hiszi, hogy elaltatják a kutyáját. De én ezt kizártnak tartom. Szegény megharapott fazon meg csak sajnálkozik a kutya miatt, mert ő nem csinált volna gondot ebből, ha be lett volna oltva a kutya.

Ilyenkor elviszik karanténba, vagy maradhat otthon?

Pénzbüntetést szabnak ki?



2019. márc. 15. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem volt egy hasonló esetem.Akkor a kutya be volt oltva!Én is tettem feljelentést és én kértem is hogy azt a kutyát altassák el mert rosszul volt tartva.(szökött el a gazdájától mert enni-inni nem kapott)Végül el lett altatva és minden nyugis azóta.Hiába hogy szeretjük és védjük az állatokat és ilyenkor nem is gondolkoznék mert hiába imádom és szeretem a legtöbb állatot az ember testi éppsége azért fontosabb mint egy kutyáé!Én vagy jól megmondanám annak az embernek hogy ha többet nem látom az utcán a kutyáját póráz nélkül akkor nem lesz nagyobb baj de ha mégegyszer kimegy rögtön jön az orvos és altatja el.Bár én nem is gndolkoznék ezen.
2019. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kutya karanténba. A helyi döntéstől függ, elviszik-e megfigyelésre, vagy otthon töltheti a két hetet. A megharapott pedig megkapja a veszettség elleni oltássorozatot mindenképpen.

Altatni nem fogják, ha a karantén ideje alatt nem mutat veszettségre utaló tünetet.

2019. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akit megharapott, azt kérte, hogy oltsák be azzal a sorozattal és nem kíván egyéb szankciót, de nem kaphatja meg az oltásokat, majd csak két hét múlva. De még nem tiszta, hogy elviszik-e a kutyát. Talán hétfőn majd kiderül. Én nem is akarnék különösebben foglalkozni az üggyel, csak egyrészt szemtanú voltam, másrészt sajnálom a bácsit, mert amúgy szereti a kutyát, csak nem nagyon foglalkozik vele. Ő olyan igazi régivágású falusi kutyatartó.
2019. márc. 15. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy veszett lenne a kutya. Ezért két hétig megfigyelik a kutyát (ha akár karanténban, akár otthon, ha be lehet zárni valahová), ha azalatt nem jelentkeznek a veszettség tünetei a kutyán, akkor nem fertőzhetett harapáskor. A kutya első betegségre utaló jelére oltani fogják a sérültet. De ennek szerencsére igen kicsi a valószínűsége.
2019. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kapkodják el az intézkedéseket. Ismerőst harapott meg ismerős kutya. Oltott volt a kutya és kb 5 nap után kapták a levelet, hogy két hét otthoni karantén, ami onnantól lett számítva, amikor az ismerős orvoshoz került.

A bácsi pedig most legalább megtanulja, hogy kutyának nem kint az utcán a helye.Még oltva sem.

Ha rendben lesz a kutya egészségileg, kötelezni fogják a gazdát a veszettségi oltásra és a chipelésre is. Aztán a jegyzőn múlik a dolog, hogy kiró-e valami pénzbüntetést a gazdára.

2019. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!