Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF etetée tényleg nehéz?

BARF etetée tényleg nehéz?

Figyelt kérdés
Olvasom sok helyen, hogy nehéz, nagyobb kárt okozhat mint amennyi előnyt stb... Én elkezdtem 2 hónapja, előre lemért adagot adok a kutyáimnak marha és csontos csirkehúsból. Úgy ahogy a nagykönyvben le van írva. Tulajdonképpen havonta egyszer foglalkozok vele, amikor azt a 20 kiló húst darabokra vágom, és lefagyasztom. Valamit nagyon elrontottam, vagy csak sznobságból írják, hogy nehéz?

2019. márc. 16. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Fél év elteltével nézess vérképet. Ha minden oké akkor jól csinálod.

Kap belsőséget is?

2019. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

A tápokról kikutatták , hogy rákot okozhat.

A nyers etetésnél kikutatták, hogy szalmonellát, miegymást okozhat.

Döntsd el, mivel akarsz etetni , és kész.

Élnek kutyák tizenévig főtt koszton, maradékon, drága-olcsó tápon, húson.

2019. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Némi gondolkodást, előretervezést és odafigyelést igényel, ez a legtöbb mai emberben nincs meg, ezeknek persze, hogy nehéz.
2019. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Zöldséget mennyit és mit kap? - mert ez is elengedhetetlen része a BARF-nak, a húsban egy csomó minden nincs benne, amire a kutya szervezetének szüksége van. Igaz, a kutya túlnyomó többségben húsevő, de szüksége van növényi táplálékra is!


Amúgy én nem tudnék nyugodt szívvel nyers húst adni a kutyámnak, de ez szubjektív, ettől még lehet jól BARF-ozni.

2019. márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, kapnak belsőséget hetente 2 nap az is van benne. Zöldséget, gyümölcsöt mindig kapnak, a teljes adag 20%-át ez teszi ki, almát és répát kapnak
2019. márc. 16. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp nézes vérképet 6 hónap után. A menüd elég kevés összetevőből áll ezért könnyen lehet hiánybetegség a vége. A marha jó, de egyéb húsokra is szükség lenne a menüben pl. kacsa, pulyka, nyúl, vad, bárány, kecske, ló. Nem kell mind, de ezekből kellene válogatni a csirke helyett. A hazai teljes csirke állomány Campylobacter fertőzött, ami gondot okozhat. Ezenkívül táppal, mindössze 6-8 hét alatt hízlalják fel vágásra így vitamin és nyomelem tartalma szinte semmi. Nem véletlen hogy a csirkehús allergia az egyik leggyakoribb allergiaféle kutyáknál.

Zöldségre is lehet szükség lenne még másra is heti 2-3 alkalommal, pl. céklára, spenótra, paszternákra.


Emellett kiegészítők közül heti 1-2 alkalommal lazac olaj adása is javaslolt, különösen ha marad a csirke-marha menü. Izületproblémákra hajlamos fajtáknál pl. nj, labi, tacskó esetén évente, félévente zöldkagylópor kúra is erősen ajánlott.


Szóval a lényeg mégegyszer, vérkép félévente. Abból majd kiderül kell-e változtatni valamit.


Nagyobb testű kutyának nem 20, hanem mondjuk 30-40 kiló is lehet a havi adagja. Sokaknak pedig nincs erre hűtőládája, hogy az egész havi adagot kiporciózzák és egyben lefagyasszák. Ha pedig mondjuk 4-5 naponta kell emiatt bevásárolni és porciózni az már pl nehéz.

2019. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A fagyasztással nincs probléma, arra vagyok berendezkedve, hogy akár egy disznót is lefagyasszak. De jó, hogy ezt mondtad a tyúkról, akkor nem fogok azt venni. A zöldség-gyümölcsben szoktam figyelni, hogy ne mindig ugyanazt kapják, de nem tudom felváltva adni nekik a zöldséget... Amikor van akkor azt kapnak, de 70%ban almát és répát, mivel az mindig van. Ilyen kiegészítőnek tojást szoktam adni, de igazából semmi többet.
2019. márc. 16. 22:26
 8/9 A kérdező kommentje:
Kacsa jó lenne a tyúk helyett?
2019. márc. 17. 07:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Amugy az egy hülyeség, hogy a leggyakoribb allergia a csirke.Ez csak egy tévhit,mert az allergiás kutyá kb. 1%-a allergiás a csirkére.
2019. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!